Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz azokkal akik jelenleg...

Mi lesz azokkal akik jelenleg Gyeden vannak és 2010 ápr.30-a után szülnek másik babát?

Figyelt kérdés
2008 májusban szültem, azóta Gyeden vagyok. 8 év munkaviszonyom van. Szeretnénk még egy babát, de már nem fog összejönni úgy hogy meg is szüljem ápr.30-ig, vagyis az új törvény fog ránk vonatkozni. Én akkor majd mehetek 2 év Gyedre, vagy jobban járok, ha a 2. baba születése előtt visszamegyek dolgozni?
2009. máj. 26. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha most is állományban vagy a munkahelyeden, akkor elmehetsz megint tgyásra és gyedre, a szerződésed szerinti összeg fog számítani, és kapni fogod 2 évig a gyedet. azért a szerzodes szerinti osszeg, mert az elmult ket evbol nem tudnak atlagot vonni, hiszen gyeden vagy. annyi fog változni, hogy gyesre neked felesleges lesz elmenned, mert a gyed többet fizet. gyes meg már szintén csak két évig lesz.
2009. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyenez jár a fejemben napok óta!Én szintén tavaly májusban szültem,de szeretnénk egy kistesót!De az új törvény miatt nem tudom,hogy mikor vágjunk bele,hogy rám mi fog vonatkozni.De szerintem a gyed is munkaviszonynak számít,tehát jogosultak leszünk a két év gyedre!Még én is vacilálok,hogy ha nem esek teherbe akkor a gyedem lejárta után vissza kell mennem dolgozni,vagy maradjak gyesen?De az annyira kevés,hogy nem jönnénk ki anyagilag!
2009. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok én is. Mi családilag (sajnos mi is laikusok vagyunk)azt hámoztuk ki a dologból, hogy a két év gyed nekünk járni fog, mivel előtte nekem is megvan a 7 év munkaviszonyom. Az összegre leszek kíváncsi, de a még élő rendszer szerint ilyen esetben nem nagyon változik majd a gyed összege sem ahhoz képest, amit most kapunk. Szóval én nem megyek vissza dolgozni.
2009. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok. Szívem szerint én sem mennék vissza, már csak azért sem, mert 29 éves vagyok, az idő telik, és ha szeretnénk a kistesót nincs mire várni.
2009. máj. 27. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!