Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves anyukák. Hogy szoktattá...

Kedves anyukák. Hogy szoktattátok le a babátokat az éjszakai felkelésekről?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos és még indig 3 óránként eszik éjszaka.A napközbeni étkezésekből már 2-t kiváltottunk(de gyümi,délbe főzi).Már kipróbáltuk lefekvés előtt a sima és a jó éjszakát tejpépeket a sinlacot és még azt is próbáltam hogy csak cicit kapjon hátha azért nem alszik mert túletetem.De mindig felkel.Sztem már nincs szüksége az éjszakai evésekre(10 kiló)és úgy látom hogy neki sem jó ez hogy nem alszik rendesen.Most már reggel sem akar visszaaludni mert világosodik és utána meg az egész délelőttöt végighisztizi mert fáradt.Még soha nem aludt át egyetlen éjszakát sem.Szép fokozatosan szeretném leszoktatni az éjszakai felkelésekről,ehhez várom az ötleteket/tanácsokat.És még annyit,hogy nem fogom sírni hagyni.Előre is köszönöm.
2009. máj. 26. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Jaj erre én is kiváncsi lennék, írjatok légyszíves sokan. Bár a miénk még csak 6 hónapos, de ugyanez van. :( (Ő már eddig kb. tízsszer aludt át éjszakát).
2009. máj. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod sírni hagyni, akkor elég nehéz ügyed lesz... Az enyém 3 éjszakát sírdogálva aludt, de megszokta, hogy nincs anya éjszaka. 3 hónapos kora óta ete fél 8tól másnap fél 10ig alszik. Most 14 hónapos. Voltak éjjelek mikor felébredt, de az a fogzásnak tudható be. Bementem, bekentem neki és már jöttem is ki. Visszaalust magától. Tudom kegyetlennek hangzik, de ha egyáltalán nem hagyod sírni...nem fog menni az átszoktatás. És gondolj bele... pár napról van szó csak. De persze te tudod. Én sírás nélkül nem tudok segíteni :)
2009. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónaposan aludta át először az éjszakát, de 6 hónapos korától csak 1-2X kelt. Nálunk az segített, hogy már nem szoptattam, hanem tápszert kapott. Aztán megszerette a tejpépet is, mert először semmi pénzért nem ette meg. Úgy szoktam csinálni, hogy fél 7-kor tejpép aztán fél8-kor fürcsi 8kor tápszer. Elég emberes mennyiség, de éjszaka soha nem éhes és csak akkor ébred fel ha jön a foga,pénteken lesz 11 hónapos. Szerintem próbáld ki, hátha nálatok is bejön:)
2009. máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9-03as vagyok. Igen, igaza van az előttem szólónak is, Nálunk is ez sokat segített, hogy este nagya dagot evett és nem éhezett meg éjszaka.
2009. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én úgy adtam neki,hogy 7-kor tejpép és 8 kor fürcsi után szopi.És óránként felkelt azért gondoltam hogy túletettem.És menni ideig hagytátok sírni?5-10 perc?És ha tovább sír?És tényleg bevált?
2009. máj. 26. 09:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 8 hónapos volt, amikor már úgy éreztem itt az ideje egy kis pihenésre, neki is, nekem is. Arra gondoltam, ha nem teszek valamit, sosem fogja átaludni az éjszakákat, hisz tudja, hogy ha felsír kiveszem az ágyából...

Ezért hagytam kicsit sírni. Úgy történt, hogy amikor felébredt, megsimogattam, mondtam neki, hogy még éjszaka van, aludjon. Adtam egy puszit és kimentem a szobából. Amúgy 1 szobában aludtunk vele, de ekkor 3 napra átköltöztünk a férjemmel a nappaliba. Amikor nem látott bennünket hamarabb visszaaludt.

Kb. 1 órán keresztül, 10-15 percenként felsírt, hagytam néhány percig, aztán bementem, megsimogattam és megint magára hagytam. Első nap nagyon nehéz volt, de 1 óra múlva elaludt. Másnap már valamivel hamarabb és így tovább. Ha jól emlékszem a 4. nap már egyáltalán nem kelt fel, vagy ha fel is ébredt visszaaludt magától, így mi is visszaköltöztünk.

Azt mondják a babák gyorsan tanulnak és az alvást is tőlünk kell tanulniuk, hisz ha mindig kiveszed, úgy szokja meg. Türelem kell hozzá, de a végén szerintem mindenki nyer. Neki is jobb, ha átalussza az éjszakát...

Most 11 hónapos a fiam és azóta sem kell fel éjjel.

Minden jót!

2009. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, igen...még annyi, hogy nálunk 6 körül van a pép és 8-kor a szopi. Annyit vettem észre, hogy ha uzsira és vacsira többet eszik, akkor forgolódik éjjel. Szóval, nálunk nem vált be a jól megvacsorázik módszer...
2009. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,megpróbáljuk.Remélem lesz hozzá kitartásom:(
2009. máj. 26. 09:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom.8 hós és éjjel 2 óránként fent van,megszoptatom,azon visszaalszik,de már kezd nagyon fárasztó lenni,mert mind a ketten fáradtan kelunk reggel.Én is olyan tanácstalan vagyok.Hát segíteni nem tudtam,de legalább tudod,hogy nem vagy egyedul.Légyszi ha kipróbálod a sírni hagyom módszert,írj a válaszokhoz,hogy sikerult-e!Koszi
2009. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!