Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a baja 4 hetes...

Mi lehet a baja 4 hetes kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Délelött mostanában a 10 órás etetés után nem akar aludni, leteszem sír, ha felveszem elhallgat. Pelus csere, etetés megvolt (tápszeres).Mitől sírhat egy 4 hetes újszülött (aki koraszülött volt).

És az lehet hogy éhes marad és nem elég neki a tápszermennyiség? Most 3 kg (2380g-mal született), és 6-7szer eszik majdnem 100ml tászert (Beba koraszülötteknek).Elvileg 70-80ml kéne ennie. Etetés után van úgy, hogy a kezét eszi.Lehet nem jó neki az a tápszer?Nincs benne annyi kalória, és még éhes marad? De akkor miért nem sír, ha kézben van?


2009. máj. 25. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
próbáld meg, hogy több tápszert csinálsz neki, és egyen, amennyit szeretne. látni fogod, hogy elég-e neki, mert akkor így is abbahagyja az evést, ha nem az a gond. ölben általában még az éhes baba is elhallgat, mert megnyugszik, hogy veled van. Egyébként az nem lehet, hogy egyszerűen nem akar aludni olyankor? nem biztos, hogy mindig elálmosodik egyből. próbáld lefoglalni, feküdj mellé, beszélj hozzá. ne legyen ölbe, de ne is altatni akard egyből. elképzelhető, hogy az a baja, hogy kaja után egyből aludni kell és ő nem akar.
2009. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csinálta az én egy hónapos fiam. Bár nem koraszülött. 9-10 órás etetés után nem aludt el 2-ig, volt hogy még tovább is fent volt, ha nem kézben tartottam akkor sírt, pedig megeszik 150 ml-t.

Én felirattam az orvossal Milupa HA Start-ot amit 1 hónapos kor után lehet adni, azóta kezd javulni a helyzet.

Kérdezd meg a dokit hogy mikor tudná felírni az 1-es tápszert (gondolom így megy a számozás, ha jól tudom nullás az egy hónapos korig van, 1-es meg 1-6 hós korig), hátha segít.

Kitartást!:)

2009. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tud kakilni?Büfizett?Nekünk is ez volt a bajunk, lehet sok neki a 100 ml és túl teli van a pocija megterheli.Kézben van..Azt szereti, kora volt még jobban szüksége van rád mintha időre jött volna, neki még bent kellene lennie.Akármilyen jó is az idő...Ölelésre vágyik, és még a szopizással sem tudod megadni neki a közeledben levést.Mert ugye tápszeres.Ne érts félre nem te vagy az oka, csak tapasztalatból mondom:Kislányom két hós, tápszeres 35. hétre jött koraszülött.Cipőm veled azonos!Kicsit többet babusgasd.Ja meg mi ilyenkor 60-90 között ettünk.
2009. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
:)Négy hetesen rájött, hogyan manipulálhatja anyát.A mienk is ilyen kis fineszes.:))))
2009. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egyetértek az első válaszadóval, csinálj többet és amennyit megeszik, sajna sokszor én is kidobom a maradékot de legalább nem nyöszörög a fiam, volt hogy 10 ml miatt cirkuszolt:)

2009. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
vagyis a második:)
2009. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szóval nem vagyok megyedül.:))

A gyerekorvos azt mondta, hoyg ha eléri a 3500gr-ot, akkor vált tápszert. Na majd holnap megyünk úgyis tanácsadásra, és megkérdezem.

Egy 4 hetes újszülöttnek nem kéne aludnia délelött???

Mivel tudom lefoglalni akkor?

2009. máj. 25. 15:15
 8/14 anonim ***** válasza:
A fineszes mamája vagyok.:)Én azzal foglaltam le, hogy dajkáltam.Képzeld csak el, amikor majd már csak két órát alszik naponta.
2009. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Beszélj hozzá sokat, ha szeretnéd hogy egyedül is ellegyen egy picit próbálkozz zenélő játékokkal, de szerintem csak akkor válnak be mikor kaki is megvolt, tiszta a pelus stb. Tv is működhet, nem kell hogy nézze, elég hogy hallja hogy beszél valaki. Remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
egyszer próbáltam neki többet adni, meg is ette, de utánna ki is jött neki. Nem akarom megterhelni a pociját.
2009. máj. 25. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!