Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes kisfiam 3 orankent...

7 hetes kisfiam 3 orankent 120ml tapszert eszik ez normalis?

Figyelt kérdés
Ugyanis azt hallottam hogy ez idoben mar 5 orankent kellene ennie. En probalnam huzni neki az idot de egyszeruen megeszi az oklet ehsegeben es nagyon sir ha nem kap enni.
2008. márc. 31. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell egyáltalán 5 óránként ennie, az én kislányom 7 hónapos és még most is sokszor 3 óránként eszik, pedig már mást is kap. Én úgy vagyok ezzel, hogy majd ő tudja, hogy mire mikor van szüksége. Én mindenhez így álltam/állok. Én soha nem tettem be úgy a kiságyba, hogy akkor most sírsz ameddig sírsz, legközelebb 7 óra múlva kapsz enni. Szerintem ez kínzás, mert mindenki akkor eszik, ha éhes. Persze mondjuk 1 évesen, mikor már alig eszik anyatejet/tápszert, akkor már el lehet választani az éjszakai evéstől, mert ugye akkorra már eszik "tartalmasabb" ételt is. Nekem a babám igénye és kényelme fontosabb, mint az enyém, ezért etetem még éjjel is, ha kér.

A tápszer dologhoz nincs saját tapasztalatom, de azt olvastam, hogy azok a babák, akik cumisüvegből vannak táplálva, annyit esznek, amennyi annak a tartalma, mert ugye abból csak jön, jön, nem úgy, mint a cici, amiből egy idő után csökken a mennyiség.

Viszont azt is figyelembe kell venni, ha esetleg nagyobb a baba, nagyobb az igénye is. Most kiványcsiságból visszanéztem a kis füzetünket, a lányom ennyi idősen kb 60-100 ml-t evett 3 óráként általában, de az anyatej volt. Nem tudom mennyire viszonyítható a tápszerhez.

És vissza nem szokott neki jönni?

Ha nagy az aggodalmad, fordúlj orvoshoz, mert ha esetleg rendszerint túleszi magát és visszajön, az sem jó neki. Lehet, csak egy tápszercsere a megoldás. Igazából nem akarok hülyeséget mondani, nincs tapasztalatom.

Remélem tudtam segíteni egy picit.

Sok sikert

2008. ápr. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A babák nem olvassák a könyveket, nyugodtan hagyatkozzál rá! Valószínűleg épp növekedési ugrása van.
2008. ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mi babánk is tápszeres, és 7 hetesen 4 óránként evett 100-160ml-t, igaz, ebben kb. 70-80 ml anyatej is volt.
2008. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A napi adagja a piciknek : 150g/testsúly kg

szóval ha 8x 120-at eszik, akkor kb 6 és fél kilósnak kell lennie hozzá

megjegyzem ezt érdemesebb úgy számolni:

6 kb baba = 900 g tápszer(anyatej) /nap 24 órájára leosztva naggyából egyenletesen.

5 óránkénti etetés hülyeség, ilyen nincs is.

három óránként szokták javasolni, és egyes dokik már mondják, hogy ezt érdemes kitolni 3,5-4,5 órára, de olyan baba nincsen 7 hetesen aki reggel 7-kor reggelizik, aztán 12-kor ebédel, majd 5-kor egy kis uzsi és este 10 kor vacsi és alvás (majd talán 1 éves kora küröl). így csak 4x enne, és ez általában kevés. másrészt ne várjuk el tőlük, hogy úgy egyenek mint mi!


Szerintem a minimum a napi 5x-i étkezés. (igény szerinti szoptatásba is belefér egyszer egyszer, ha a baba csak 4 alkalommal eszik egy nap, de nem rendszeresen! a norális az 5-6x)

Akkor adj neki enni amikor éhes, és ne akkor amikor az orvos elrendeli! Te vagy vele otthon, és te tudod, hogy mik az igényei!

Számold ki,hogy eleget eszik-e egy nap, vagy túl keveset ill. sokat, ha a fenti számítástól nem tér el nagyon az eredmény, akkor ne aggódj!

2008. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!