Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne erre a megoldás?

Mi lenne erre a megoldás?

Figyelt kérdés
13 hónapos gyermekem nagyon nyugtalan. Nincs 5 perc, hogy megüljön a fenekén. Kész szertartás mire felöltöztetem, pelusozom, etetem stb. Nagyon aggaszt. Mindenre nagyon idegesen reagál, ami nem tetszik neki, borzasztóan hisztizik, hátra vágja magát meg ilyenek. Este alig tud elaludni, nagyon izgatott. Éjszaka még most is többször felébred és cicizik. Nem tudom mit tegyek, de ez így nagyon nem jó, ahogy van. Esetleg van valakinek ilyen problémája a gyermekével? Tudnátok tanácsot adni, hogy mit csináljak? Vannak valami homeopátiás szerek ilyen esetekre?
2012. jan. 7. 22:36
 1/4 Kerria ***** válasza:

chamomilla ch15


homeopátiás, enyhe nyugtató hatású. Általában fogzáskor szokták adni a gyerkőcöknek, nekünk a hasfájás miatt már most is javasolta a védőnő (1 hónaposak vagyunk). Mi a golyócskákat forró vízben feloldjuk, majd kihűlés után megissza a baba.e szerintem Te már simán is adhatod, csak vigyázz, mert nagyon pici, nehogy megakadjon a torkán szopogatás közben.

2012. jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a kicsid, nem kell semmilyen szer. Nagyon sok ilyen baba van. Az enyém is ilyen, és bevallom,sokszor én is a kiborulás határán vagyok, néha meg ki is borulok.

Megoldásként csak annyit tudok mondani, sok-sok türelem. CSináld, ahogy eddig egy olyan hozzáállással, hogy ő egy pici ember, akinek te mutatod meg a nagyvilágot, és a buktatóit,te nevelgeted, te segíted át a nehézségeken. Nézd az egészet, mint egy filmet,akkor megérted, hogy te sem javasolnád a szereplőket, hogy nyugtassa le.

Több foglalkozás kell, bábozás, séta, ami kifárasztja, mozgalmassá teszi az idejét, finom ételek, simogatás, kedvesség, semmi türelmetlenség, attól még olyanabb lesz, hidd el.

És a legfontosabb: PIHENNI NEKED IS amikor teheted, néha elmenni egyedül, vagy barátnővel, családtaggal, pároddal saját programra, a pici nélkül, nem sok időre, de muszáj fellélegezni.

A hozzáállás a lényeg, és akard, hogy végtelen türelmed legyen, néha szedj be te is multivitamint, magne-b6-ot, hogy legyen energiád is. Ügyelj az étkezésedre.

Tudom, hogy könnyű mondani, de én is ezeket próbálgatom több kevesebb sikerrel.

De látnád csak az anyukámat, amikor az unokájával van, olyankor könnyen elalszik, nem nyűgös, és anyukám végtelen türelemmel játszik vele. Szóval a lényeg a te hozzáállásodban rejlik, másképp látod majd az egészet. Tudom, mert én is minden nap megküzdök ezzel, pl. fél órát tartom és énekelek mikor ringatom, de néhány napja én is változom, ezért ő is változik.

Mozogjon csak a pici, örülj, ez azt jelenti egészséges, okos, saját akarata van.

Kitartás, és ha sikerül megoldanod ezt a hatalmas feladatot, nagyon boldog leszel.

2012. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pelusozáskor nálunk valamilyen "különleges felnőtt tárgy", veszélytelen, amire tudok felügyelni közben, azzal elszórakozik. Öltözéskor BABY TV, és kicsit kinyitom az ablakot is, hogy ne legyen annyira melege, de nem úgy hogy túl hideg legyen a szobában. Én persze előtte fullra elkészülök. Öltözés után babakocsi, és irány az utca,rám már nem kell várnia.
2012. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Én sem akarom gyógyszerezni,nyugtatózni a gyermekem,sőt....

Csak annyira elkeseredtem,hogy azt hittem idegrendszeri problémái vannak.De így,hogy leírtad,hogy a te gyermeked is hasonló,picit megnyugodtam.

Kicsi erőt adott a válaszod,megpróbálkozom azzal,amiket írtál,hátha sikerül valami.:)

Mindenkinek köszönöm a válaszokat

2012. jan. 9. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!