Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Húslevesben főtt zöldséget...

Húslevesben főtt zöldséget ehet 5hós babám?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Ő még csak anyatejet, vagy tápszert kaphat.
2009. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha már evett előtte nem húslevesben főve abból a zöldségből, akkor nyugodtan ehet. A lényeg a fokozatosság. Elvileg 6 hónaptól ajánlják a hozzátáplálást, de kóstoltatni nyugodtan lehet 1 hónappal előbb is.
2009. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Azt, hogy te majd hogy döntesz a válaszok alapján, te tudod, s hidd el, szíved joga is! Hisz Te vagy az édesanyja!

De egyetértek az előttem szólóval. Ha anyatejes vagy, tarts ki legalább 6 hónapos koráig. Ha már pótolnod kell, ahogy nekem is, én is kitartottam 5,5 hónapos koráig (anyatej + tápszer), de onnantól is csak alma, körte, banán és krumpli volt.

De azt megfogadtam, hogy sem cukrosat, sem sósat nem kap 1 éves kora előtt, azaz nem ízesitem neki a dolgokat (inkább én megeszem :)) Ugyanis szeretném, ha akárhogy is(nem tutti bió, de itt és most, ebben a világban lévő) ízeket önnön valójukban megízlelhetné. S biztos, hogy nem olyan, amilyen nagyanyáink korában voltak, de hát ez van! De később is ezt fogja enni, ha lemegy a sarki ABC- be. De legalább érezze, hogy milyen az alma, a krumpli, stb. VALÓDI ÍZE. A húslevesben főtt, minimum ízesített egy húsleves kockával, borssal, szerecsendióval, s ki hogy szokta. Ez már nem az eredeti ízét adja vissza.

Szerintem, ezeket te edd bőséggel, hogy sok tejed, ha más nem jókedved legyen, de hagyd felfedezni neki az ízek (itt és most kapható) ízét! 1 éves kora után, már úgyis a te főztödet fogja enni, de legalább érezze ki abból, hogy "mi van benne".

Másrészről a pocija így lesz - szerintem - egyre edzettebb a tej/ tápszer után a valódi ízekre, aztán az ízesített ízekre. Ezek megemésztése - látom a picim néha igen kőkemény kakijain -, nem is olyan egyszerű nekik még.

2009. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már kostolta ehet.

Vigyázz ne legyen rajta zsir.Lassan husilevest is kaphat,zsir nélkül.

2009. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,az én fiam is anyatejes,de mivel lusta volt szopizni,így 4hónapos kora óta pótolok neki.Azaz nem tápszerezem(orvosi javaslat)hanem kap gyümölcsöt,zöldséget,6hónapos kora óta babakekszet,kiflit,...ugyanúgy adok neki bébikaját,mint saját készítésűt.Ma adok neki majd én is kóstolásra húslevesből zöldséget.Persze csak egy két falatot.Lényeg a fokozatosság.

És bizony én sem szeretném a cukorral megismertetni(nagy mennyiségben),de jobb ha már most fokozatosan hozzá szokik az ízekhez.

de legyen a te döntésed,mi itt csak a saját véleményeket,tapasztalatokat írhatunk.

2009. máj. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tejem már teljesen elapadt sajnos, már csak tápszert kap. Még nem kapott zöldséget, úgyhogy tényleg jobb, ha először ízesítés nélkül kapja.

2009. máj. 24. 12:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi tegnap ettünk először husi levest zöldségekkel!Nagyon izlett neki!
2010. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!