Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisajkakon lévő külső szűzhárt...

Kisajkakon lévő külső szűzhártya miatt zárt hüvely felnyitása?

Figyelt kérdés

6 hónapos babámnak ma másodszor csináltak ilyet. Egy hónapja is megtörtént, de újra "benőtt".

Franciaországban szültem és oda is jártunk gyermekorvoshoz, ott senki sem nézte. Egy időre hazaköltöztünk, és rögtön megdorgáltak érte...pedig kint nem is hallottam róla. Normális ez az eljárás így...hiszen visszanőtt...ebből adódóan azt is feltételezem, hogy van annak funkciója, ha vissza is forr. Anyukák! Tapasztalatok?


2012. jan. 6. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha lenne funkciója, akkor mindenkinek lenne ilyen.

Szerintem nem átlagos, én még nem hallottam ilyenről.

Szerintem bízz a dokidban!!

2012. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez nem szűzhártya. általában a hámosító krémek okozzák (sudocrem, neogranormon..), puncira nem szabadna kenni, mert annyira vékony ott a bőr, hogy a hámosítótól ez történhet.


vagy hajlam kérdése, sajnos van, hogy bármit is csinál az anya, mégis ez történik :( ki fogja nőni addig is minden este nézd meg és ha ismét előfordul, vidd el gyerek nőgyógyászhoz

2012. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem a doki mondta, hogy külső szűzhártya, de szabad szemmel is látszódott egy kissé áttetsző réteg, ami összetartotta a kisajkakat, így a hüvelynyílásba nem lehetett belátni...

Nagyon odafigyeltem mindig, hogy sose kerüljön popsikrém a női részei felé...akkor hajlama van rá.

Mindenesetre a tanács az volt, hogy minden nap jól át kell törölgetnem patikában kapható steril olajjal, így nem tapadnak újra össze.

2012. jan. 6. 22:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt már én is hallottam, hogy naponta kell olajon fültisztítót végig húzni a punciján a szeméremnyílásnál.
2012. jan. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*olajos. Előző voltam.
2012. jan. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ti hogy akadályozzátok meg, hogy ne kerüljön krém a punciba? Én is csak a fenekére kenek, de mikor kicsomagolom, látom, hogy már megint van a punciban.
2012. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amikor kicsomagolom van, hogy krémesek a nagyajkai, de be a kisajkakhoz sosem megy...szerintem ez attól is függ mennyire krémes krémet használsz. Én többet is használok, de a Nivea kék krémje (ha kapható itthon) nagyon masszív, nehezen kenhető, én éppen ezért szeretem, tuti nem folyik ide-oda!
2012. jan. 7. 12:03
 8/11 A kérdező kommentje:
Mármint persze nem az örök kék nivea, hanem babapopsi krém, tubusos.
2012. jan. 7. 12:04
 9/11 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam:


[link]

2012. jan. 7. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Kapható itthon is, én használtam, mert a dokim ezt javasolta, de nem nagyon szerettem, mert alig lehet lemosni, még a saját kezemről szappan is nehezen jött le. Nem tudom csak én vagyok ilyen béna, én ezért nem ezt használom. 6 hósan még használtam a fiúknak meg a lányomnak is popsikrémet, a lányomnak végig, fiaimnak 1 éves koruk után csak este és kaki után, ha épp nem volt a közelben a krém, akkor akkor sem használtam, és egy picit se piros a fenekük. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem fontos annyira egy idő után a popsikrém, ha időben cseréled a kakis pelust. Hozzáteszem, mindhárom gyerekem bőre érzékeny amúgy.
2012. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!