Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy babám...

Mit csináljak, hogy babám elfogadja azt a kaját is amit én főzök neki? Mert csak a boltit hajlandó megenni. Ki hogyan szoktatta rá babáját?

Figyelt kérdés
2009. máj. 22. 12:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem sikerült vele elfogadtatni. Most hogy egy éves múlt és már a mi kajánkat adogatom azt jobban elfogadja, de még mindíg az üvegeset részesíti előnyben. Viszont amíg neki külön kotyvasztottam a babakajákat addig azt nem fogadta el. Várd ki az egy éves kort mert utána már színte mindent ehet de legalábbis sokkal ízesebb a kaja mint amíg még alig ehet meg pár féle fűszert stb.... De próbáld meg hogy a saját kajádat kevered az üvegessel és így hátha a babád elfogadja. Az én kisányomat nem lehetett becsapni semmivel :)
2009. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiam anyatejes volt. Öt hónapos korában megkínáltam mással is, de fintorgott és csak forgatta a szájában. Egy-két hét múlva újra próbálkoztunk, akkor már pár falatot lenyelt. Mindig csak pár kanállal kapott, uzsi vagy tízórai időben, tehát nem főétkezéskor. Burgonyát, sütőtököt, főtt sárgarépát pépesítettem anyatejjel keverve, hogy édeskés legyen és emlékeztesse arra az ízre, amit megszokott.

Így szokott rá a "másra" is.

A bolti babakajákat hamar elfogadta, mondjuk inkább a gyümis babadesszerteket adtam neki, amit itthon le tudtam "gyártani" (csirkehúsos, krumplis, halas, sütőtökös kaják) azt megcsináltam. Azért evett boltit is, ha pl. valamilyen okból nem volt idő, vagy lehetőség a "hazaira".

2009. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!