Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lenne? A védőnő nem...

Baj lenne? A védőnő nem mondott rá semmit.

Figyelt kérdés
Úgy tudom a babáknak meg kell duplázniuk fél éves korukra a születési súlyukat. A fiam 51cm-vel és 3460grammal született. Most 6 hónaposan 72cm és 6500gramm. Jókedvű baba, de nem egy nagyétkű. Gond lehet?
2009. máj. 22. 08:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem "kell" semmit!!!

Nekem a terhességi cukor miatt 3800g-al született a kisfiam, 37. hétre. Nem duplázta meg a súlyát, és 1 éves korára sem háromszorozta meg.

Boldog, egészséges 3 éves kisfiú most :)

2009. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod, ez sem szentírás, csak az átlag. De mivel átlagos baba nincs, nem mindegyik dupláz fél éves korra. Ha a védőnő és az orvos nem mondott semmit, ne aggódj. Majd később behozza, de az se baj, ha nem. Ha jó kedéjű, mosolygós a kisfiad, akkor ő ilyen géneket örökölhetett. A hossza viszont nagyon szépen alakult!
2009. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ahány gyerek annyiféle súlygyarapodás. Ez a fél éves korukra megduplázós szösszenet egy statisztikán alapszik, ettől eltérhetnek, eltérnek a babák. Az enyém speciel kis súllyal született, fél éves korára pár deka eltéréssel megháromszorozta a súlyát. Pánikra semmi ok.

2009. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nem az a fontos,hogy egy baba súlya,mozgása stb.olyan-e,mint a másik babáé,vagy amit mondanak.Ezzel csak akkor kell törődni,ha egyáltalán nem fejlődik.Ezt pedig a védőnő és az orvos is észreveszi.Minden gyerek más,ahogy a felnőtteknél is van kis és nagyétkű,úgy a babáknál is.Ha jókedvű,növekszik,semmi gond.
2009. máj. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Csak akárhány anyukával találkozom mindegyik közli velem, hogy "túlsovány" a babám és ez így nem lesz jó. De hát mit tehetnék? Megtömni nem fogom. Ráadásul folyton mozog, gondolom a bevitt kaját le is mozogja jórészt. Szép napot!
2009. máj. 22. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Az én lányom 3500 grammal és 54 centivel született.Most hat hónapos 5780 gramm és 64 cm.Édes, egészséges, mozgékony kislány.Segítséggel ül, ülésből állásba húzza magát, hernyózva kúszik egy hete.A dokinéni szerint élénk, okos figyelmes gyerek.Engem a többi anyuka véleménye abszolút hidegen hagy.Ne aggódj, van aki ilyen, van aki olyan.Nem akarnak ők rosszat, csak magukból indulnak ki.Én őszintén szólva jobban örülök, hogy nem egy kis szumós anyukája vagyok.:)
2009. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!