Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez azt jelenti, hogy nem kell...

Ez azt jelenti, hogy nem kell már neki a cici?

Figyelt kérdés

De akkor hogyan altassam? egyedül, pláne napközben nem hajlandó elaludni. 13 hónaposom kb. 3 hete magától leszokott a reggeli szopiról, két héttel azután, hogy az éjszakairól leszoktattam.

Azóta csak délután és este kapott cicit, merthogy azon aludt el. pár napja viszont nem alszik el rajta. de egyedül sem. így újra kezd rémálommá válni az altatása. pláne nappal. mit csináljak? meg se kínáljam cicivel? vagy egyelőre csak este? akkor még azért szerintem igényli, de mintha csak játszana vele már. beveszi a szájába, szív hármat, kiköpi, aztán újra be, 3-4 szívás, kiköpi. szerintem már tejem sincs olyan hú, de sok.

alvásidőben végig kiabálgatja, napközben is néha az innivalót, ennivalót jelentő szót, mintha éhes vagy szomjas lenne, holott tudom, hogy nem az, mert egyébként eszik, iszik rendesen. reggel 8 felé kel fel, egy körül alszik délután és legkésőbb fél 9-kor alszik este. mit gondoltok? ringassam, amíg igényli? ha mellé bújok, csak játszani akar


2011. dec. 31. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:

én már nem adnék neki cicit ha így állna hozzá. pár hónap múlva gondolom egyébként is el akartad volna választani, most legalább nem lesz küzdelem.


az elalvás meg olyan, hogy meg kell neki tanítani, lehetőleg segédeszköz nélkül. feküdj le mellé, csukd be a szemed, kérd meg, hogy ő is tegyen így.... csak türelmesen.


viszont tejet akkor adj neki ha nem cicizik, napi fél liternek meg kéne lennie

2011. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tejet reggelente kap azóta, hogy reggel nem cicizik. eztán akkor este is kapni fogja. bár ma még szerintem cicit kap, aztán meglátjuk. még nekem is fel kell dolgoznom és helyre kell tennem, hogy vége a cicizésnek :-(((( egyébként eredeti terv szerint legkésőbb másfél éves koráig szopizott volna. pár hete már január végét mondtam, mióta így viselkedik, de úgy látszik, ő addig sem kéri már. :-( ami mondjuk egyfelől jó, mert tervezzük a tesót. másfelől viszont szomorkodom picit :-((( ráadásul még azért is, mert cicin altatni olyan könnyű volt és félek, e nélkül mi lesz. az első fél év, míg nem cicin aludt, maga volt a pokol az alvása szempontjából. tudom meg kell tanulnia egyedül elaludni, de csak áll a kiságyban és ordít :-(( marad a türelmes mellébújás, alvástettetés. végülis ebből is lehet ugyanolyan rituálé, mint a szopiból és idővel erre sem lesz már szüksége, igaz? :-)


ezzel kapcsolatban egy kérdés: akik így, hozzábújással altatják a kicsit, elalszik az apukájával is vagy mindenképp igényli az anyukája jelenlétét a gyermeked alváshoz?

2011. dec. 31. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok. enyém 10 hónaposan döntött úgy, hogy elég volt a cicizésből :(

akkor azt csináltuk, hogy van egy heverő a szobájában, arra lefeküdtünk, összebújtunk mint mikor cicizett, megkapta a tápiját (sokszor már ezen elaludt) közben meg úgy tettem mint aki alszik. felállni már nem engedtem.

ezt 3-4 hétig csináltuk majd valami fontos dolgom volt, beraktam a kiságyba, odaadtam neki a tápiját és rohantam a dolgomra, 10 perc múlva mikor visszamentem már aludt. innentől így csináljuk, már 2 éves :) megissza a tejét, majd szól, hogy menjünk be összepuszilgatni őt, kijövünk, még egy ideig hallom, hogy duruzsol a macijához, áll a kiságyban és a matricákat piszkálja, stb. de egy fél órán belül mindig lefekszik és elalszik :)

2011. dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mintha a saját történetünket olvasnám! :) Ugyanez: 13 hónaposan leszoktattam az éjjeli szopiról, rá két hétre pedig elválasztotta magát. Korábban ő is csak cicin aludt el.

Én egy darabig ringattam, először elalvásig, aztán csak "félkómás" állapotig. Nem tudom, a mellébújás nálatok mit takar, nekünk végül az jött be, hogy vettem egy matracot, az a rácsos ágy mellé van tolva, úgy fekszem mellé, közben pedig fogom a kezét. Ha nem akar aludni, kimegyek, ettől sírva fakad, ekkor visszamegyek, rendszerint már vágja is hasra magát, adja a kezét, és alszunk. Most 20 hónapos. Azóta az apukájával is gond nélkül elalszik, de csak akkor, ha nem vagyok otthon.

És igen, a szopizás befejezése is elég felemás.:( Sajnos a mi kultúránkban erről beszélni sem nagyon szokás, pedig az ókorban (a Bibliában legalábbis) megünnepelték az elválasztást, ami tényleg egy hatalmas lépés. Itt csak úgy lóg a levegőben az egész.

2011. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!