Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kisbaba "irigy"?

Minden kisbaba "irigy"?

Figyelt kérdés

Ha kisfiamat szeretném magamhoz hívni, csak felveszem az egyik játékát és elkezdek vele játszani. Amilyen gyorsan csak tud, azonnal ott terem és kiveszi a kezemből. Megcsócsálja és már dobja is el.

Ez irigység vagy valami más?


2009. máj. 21. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
hát a fene tudja hogy ez irigység e ,nem biztos....egyébként nem minden kisbaba irigy álltalában azok a gyerekek irigyek akiknek nincsen testvérük,nem törvényszerű de én ezt tapasztalom,aztán minden kisgyermekben van némi irigység de akinek van tesója az sztem toleránsabb.
2009. máj. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem ez még korai nála, még nincs 8 hónapos.
2009. máj. 21. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
lehet hogy ez egyfajta játék nála és nem tudatos:)van rokon gyermek aki baromira irigy és már 1 éves kora előtt is tapasztalható volt nála sajnos de ez nem jelenti azt hogy a te kisfiad is irigy lesz:)
2009. máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sokáig abból volt orditás, ha nem kapta vissza a játékot, amit odaadott. Mostanában mintha megszokta volna, elvette a másik gyerek, keres magának mást, mondjuk nem birja a végetelenségig, de 2-3 ilyen alkalomig húzzuk. Amúgy meg ahhoz vannak szokva, hogy játszanak max a szüleikkel, de a többi gyerekhez muszáj szokni egyszer:-)))
2009. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem irigység, csak egyszerűen "védi" az ő kis tulajdonát. Amit neki vettél/adtál, az onnantól kezdve az övé, azt csinál vele, amit akar, annak és akkor adja oda, akinek akarja. Attól, hogy kicsi, ő is ugyanolyan ember, mint Te vagy én. Ez teljesen természetes viselkedés. Akkor lesz tényleg irigy egy kisgyerek (v bárki más), ha erőszakkal el akarják tőle venni a tulajdonát, v pl. ha egy kisgyereket rákényszerítenek többször is, hogy adja oda a játékát egy másik kisgyereknek, azzal csak azt érik el, hogy onnantól kezdve tényleg irigy lesz, és az addiginál is jobban fogja félteni a kis tárgyait.
2009. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!