Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan fejezitek ki a...

Ti hogyan fejezitek ki a szereteteteket a babátoknak? Hogyan tudatjátok vele?

Figyelt kérdés

Nekem olyan nehéz, ha puszilgatom, nem szereti, legalábbis nem értékeli, ha beszélek hozzá vagy a szemébe szeretnék nézni, akkor mindig másfelé néz, ha simogatni, csikizni szeretném, mindig tekereg, mozog elmászik, ha éneklek neki, minden más érdekli, csak az nem. Észre sem vesz :-) Egy-két pillanat van csak, amikor úgy elkapom, és kapcsolatba lépünk.

7 hónapos kislány és nagyon erős, eleven, és már üvölt, ha elveszem a játékát mert épp öltözünk (ez csak zárójelben).


2011. dec. 30. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Puszilgatom, és elmondom neki vagy ötvenszer is egy nap, hogy "Szeretlek." De az enyém imádja, ha szeretgetem.

Ő is ad már "puszit" - most 11 hónapos.

2011. dec. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Ne erőltesd rá magadat. A babák szeretnek azt csinálni,ami éppen érdekli őket. Elég,ha néha ráfigyelsz,szólsz hozzá,de nem kell puszilgatni. Ha elfárad,vagy igényli a puszit,a veled való játékot,ő fog oda menni hozzád.
2011. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a kisfiammal is hónapokig, kb. 1 éves korában kezdett megváltozni. Többen mondták, hogy azért nem engedi magát szeretgetni, mert most a nagyvilág érdekli, ne aggódjak emiatt. Igazuk is volt, később már ő is kifejezte a szeretetét. Most másfél éves, és ha van kedve, puszit ad (néha magától is), hozzámbújik, megsimogat.

7 hónapos korában úgy tudattam vele, hogy szeretem, hogy sokat játszottam, foglalkoztam vele, és ha akarta, mindig felvettem (ez főleg a szep. szorongás idején nagyon fontos).

2011. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 10 hónapos, most karácsonykor kezdte el hagyni magát. Most már megsimogathatom az arcát, megpuszilhatom, meg is ölelhetem. Meg már ő is bújik, néha még puszit is ad. De előtte ő is olyan volt, mint a te babád. Ha csak közelítettem felé, már sikított, meg elfordult.
2011. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam. Annyira nem tudok semmit a babák lelki világáról :-)
2012. jan. 1. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!