Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A sutogo milyen típusu könyv?

A sutogo milyen típusu könyv?

Figyelt kérdés

Inkább kötődő neveléses, vagy olyan amiben a hogyan tanítsuk meg a gyereket, egyedül aludni, egyedül játszani?

Inkább az idomítós,elkerülős vagy a közelengedős nevelést írja?


2011. dec. 30. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arról szól, hogyan idomítsuk a gyerekeket, egyengyerekre. Semmiféle életkori, habitusbeli sajátosságot nem vesz figyelembe. Minden gyerek egyforma, ha nem, akkor egyformára idomítható.

Szerintem egyébként már hozzáállásában is az elkerülős, gyerek egy nyűg, de észrevétlenné lehet tenni típusú nevelési elveket követ.


Egyébként egy bébiszitter írta, tökéletesen ennek a feladatkörnek megfelelő módon. Hogyan viszonyuljon egy bébiszitter egy rábízott gyerekhez. Illetve egy óvónő, egy pedagógus, nekik tökéletes a könyv és valódi használható dolgokat tartalmaz.

Szerintem anyáknak kicsit rideg és távolságtartó irányt mutat. Én legalábbis ennél közelebbi kapcsolatot szeretnék a gyerekeimmel. Igazi anya-gyerek kapcsolatot, nem nevelő-gyerek kapcsolatot.


És vannak benne oltári b@romságok, amiket én már 10 évesként, gyerekként ostobaságnak tartottam és mikor előállt anyuka az ötletével, hát azt gondoltam ez a nő egy hülye. És máig ez jut eszembe ha meglátom ezt a nőt. Jó akkor nem tudtam, csak ezt a könyvet olvasta és onnan vette eszement ötleteit.

2011. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ, akkor le sem veszem a könyvespolcról. Nem nekünk való.
2011. dec. 30. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Idomítós. :-(
2011. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A napirendből indul ki, hogy már az első naptól szigorú napirendre kell a gyereket tanítani. De ez nem működik. Bár a könyv állítja, hogy minden anya ezt mondja a saját gyerekéről, de csak mert nem elég kitartó. Az altatásnál pl. leírja, hogy apuka 60-szor ment be egy éjjel a gyerekhez. Hát, én akkor már inkább választanék valami hatékonyabb módszert, mert a 60 az nekem sok.
2011. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!