Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a teáztatásr...

Mi a véleményetek a teáztatásról? Kisfiam majdnem két hónapos és néha szopizás közben/után az az érzésem, hogy inkább szomjas mint éhes, de a tejem túl erős, vagy én nem is tudom. Ti adtok teát a babátoknak? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem adtam neki teát. A szopizás jó a szomjazásra is. Ha szomjas volt szopott. Olyan nincs, hogy túl erős a tejed. A tejed pont olyan, mint amilyennek lennie kell.Kevés tea jó neki ilyen kis korban, és mindenképpen jobb a tej.
2009. máj. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges a tea, ha szopik. Amikor elkezd szopni a baba, az anyatej első fele, hígabb, "vizesebb", ha kinyomsz egy kicsit te is láthatod, hogy áttetszőbb a színe. Ez tökéletesen alkalmas a szomjoltásra. Ha a baba csak szomjas, rövidebben szopik és inkább csak ezt az első részt issza ki. Az utána következő hátsó tej zsírban gazdagabb, táplálóbb. Nem tudom, igény szerint szopiztatod-e vagy sem, de ha kialakult napirend szerint szopiztatod is babádat, ilyen melegben szerintem tedd gyakrabban cicire, vagy minden esetben, ha kéri, hogy a szomját olthassa. Más folyadékot csak akkor, ha nem tudod megoldani, hogy mellre tedd. Akkor is szerintem forralt, lehűtött vizet adj pohárból vagy kiskanálból, nem teát. Ha szomjas, meg fogja inni. Nekem mindig azt mondták a szoptatási tanácsadók, hogy az anyaej egyszerre ital is, étel is. Persze anyám pl. ki volt akadva, hogy 6 hós koráig a gyerekem nem kapott mást a tejen kívűl. Mégis gyönyörűen fejlődött. Szóval szerintem érdemes a kizárólagos szoptatásra törekedni.
2009. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igény szerint szoptatom, akkor valószínűleg elégnek kell lennie.

2009. máj. 21. 13:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha mégis teát adnál neki, akkor cukor nélkülit adj! (Pl édeskömény teát)
2009. máj. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém az édeskömény teától hasfájós lett, szóval, ha van tej, fölösleges...
2009. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se adj neki teát. Én 9. hónapja szoptatok, most már ugye mást is eszeget, de még mindig tejjel oltom a szomját, kivéve ebéd után és ha nagyon meleg van, de akkor is csak babavizet.
2009. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a teáztatás és viz ivása azért nem jó 6 hó alatt, mert a tejcsi immunglobulinjai beépülnek a vastagbél falába, egymáshoz kötődve. Ha itatsz rá teát vagy vizet, akkor az "kimossa" onnan ezeket a dolgokat ami az immunrendszer felépítéséhez kell, és 2-3 nap kell ahoz, hogy ismét felépítse magának. A tejcsit úgy alkotta meg a természet, hogy jó enni-inni. Végül is issza a baba.
2009. máj. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én éppen tegnap kérdeztem meg a dokinőt mi a véleménye erről.Azt mondta ebben a nagy melegben adhatok neki egy két kiskanál vizet.Baba vizet,forraltat,lehütve.Az én kislányom két honapos.Persze igény szerint szoptatok.
2009. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tej milyensége folyamatosan változik.

Az elején a hígabb innivaló jöm, aztán a táplálóbb tej.

Ha beteg van a szoptató anya közelében úgy változik a tej, hogy egyből ellenanyag is kerül bele, hogy a baba ne legyen beteg. El tudom képzelni, hogy amikor ennyire meleg napok vannak a tej is kicsit jobban oltja a szomjúságot!

2009. máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a további válaszokat is! Akkor marad a tej, én is ennek örülök a legjobban. Legvégső esetben pár korty víz. Jó babázást!
2009. máj. 22. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!