Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog többet beszélni...

Mikor fog többet beszélni szavakat? (többi lent)

Figyelt kérdés
9 hónapos babám pár hónapja kezdte el mondani a baba mama szavakat.nagyon örültem neki de most rászokott az e betűre.ha meglát valamit vagy őrül vminek mindenre azt mondja hogy eee.mikor fog újra szavakat mondani?
2011. dec. 29. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de a babád pár hónappal ezelőtt nem szavakat mondott csak gügyögött, ami pont úgy hangzott mint egy értelmes szó ;)


mikor fog szavakat mondani? úgy mostanában lesz az első tudatos szava, enyém 10 hónaposan mondta ki először, hogy lámpa.

2011. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igaza van az elöttem szolónak, de 1 éves kor alatt csak ismételnek a gyereke, vagy is papagályok. amit kimond azt hallja és megismétli nem tudja a jelentését. habár ha sokáig ismétli egy idö után megtanulhatja, de ez mind papagályság csak.


amit viszont a te babád csinált az a hangok probálgatása. pl szeretik tatü-tatü-t is mondani.


nekem 15 hós a lányom, már tud jelentéssel bíro dolgat mondani, de egyszer csak. pl gyere, oda jött mondta húzott de többet soha nem mondta. vagy pl napokig ha adott valamit tesséket mondott. már nem mondja.

most mindenki mama neki, a papaszót ki sem elyti kb 1 éves kora óta, apának is mamát mond (nálunk mama, papa vagyunk).

habár a lányom kétnyelvü, de mióta anyóséknál vagyunk már modogatja a katze szót mert van egy macskájuk, de ha haza megýünk ezt se fogja mondani.

2011. dec. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy tudatos volt-e 9 hónaposan a "baba, mama" szavak kimondása, de ha igen, akkor nagyon ügyes a babád! A lányom 11 hónaposan mondta ki az első szót tudatosan, a fiam most 11 és fél hós, sokat "beszél" babanyelven, de értelmesen még semmit. Nagyon várjuk már, hogy legalább minket megnevezzen!:) Egyelőre gagyog csak: "adda daé, de, etete", hasonlókat mond. Az pedig hónapok óta jellemző, amit te is írtál, hogyan hosszan mondja az "e" hangot, ha közölni akar valamit.
2011. dec. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lányom 8 hónapos kora óta használja a lámpa szót. Tudatosan, csak a lámpára használja, és nem ismétel, magától mondja. De ez az egy szava fix. Meg ha kérdezem, mit mond a kutya, akkor mondja, hogy vau-vau.

Egy időben ha leesett valami, akkor mondta, hogy oppá. Vagy hívta a cicát is. De ezeket most mellőzi, inkább a mozgásra koncentrál. Szerintem 2-3 hét és elindul egyedül.

Aztán majd akkor biztosan újra kezdi a magyarázást.

Nálatok nincs most nagyobb mozgásfejlődési szakasz? Mert akkor attól lehet ez a kis "felejtés". :)

2011. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Csak a mama volt tudatos hha meglátta szólt neki.igen elég sokat mozog.2 percet nem ül meg.
2012. jan. 1. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!