Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy igyon...

Hogyan vegyem rá, hogy igyon a csőrös pohárból?

Figyelt kérdés
8 hós, 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, de csak pár kiskanállal/nap, kóstolgatás szintjén, fő tápláléka az anyatej.Igény szerinti szoptatás miatt nem biztos hogy túl sok lenne a folyadékigénye, de azért főleg a meleg miatt szerintem inna pár kortyot. Még nem kapott cicin kívül semmilyen folyadékot, cumisüveget...stb, nem volt rá szükség. A NUK csőrös poharat próbálom 1 hónapja, ami 6 hóstól javasolt, és amiből nem folyik vissza, de csak játszik vele, nem érti, hogy ebből innia kellene. Tartja a kezében, rágja...stb. Ha erőltetem, eltolja magától, nem engedi, sírás a vége. Mit tegyek?
2009. máj. 20. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányommal pont ez volt a helyzet, eleinte rágta, majd szépen ivott belőle. Mi úgy csináltuk, hogy eleinte játszottunk vele, s mutattam neki (én is bekaptam, s szívtam, majd a pohár nélkül is szívó mutatványokat végeztem), s utána gyorsan megtanulta. Próbáld meg te is, de semmi esetre sem szabad erőltetni, mert akkor nem fogja elfogadni.
2009. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha még semmit nem ivott anyatejen kívül, nem tudja, mi az. Először adj neki kiskanálból pár kanál vizet, akkor fogja tudni, hogy létezik más folyadék is, mint a tej.

Lányom szereti a gyümilét, én eleinte azt tettem a csőrösbe, első 2-3 nap valóban csak játszott, majd rájött, hogy szívni is lehet, és mivel a gyümilé finom volt, itta. Aztán már csak vizet kapott.

Meg fontos, hogy első csőrös mindenképp puha csőrü legyen, mert a keményből nem fog tudni inni.

Amúgy meg itathatod pohárból is már 8 hósan!

2009. máj. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk kemény volt,6 éve nem is láttam szilikonos csöröspoharat.

A fiam imádta a paradicsom levet(baba ital) és azt megszivtam és a szájához érintettem amit sikerült megnyalni.Akkor már tudta,hogy a fincsi van benne.

Addig adig amig azt ládtam,hogy a szája szélén folyt le.Nem is tudtam elvenni tölle,mind megitta. A lányom nem tudom hogyan,de ő viszont egyböl megszivta.7 hónapos kortol iszik belölle.Most 13 hónapos.

2009. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Az én lányom 8,5 hónapos koráig nem ivott semmiféle folyadékot - hiába próbálkoztam több féle cumisüveggel, csőrössel (kb. 8 féle van itthon, mert azt hittem, hogy bizonyos fajták nem jönnek be neki). Aztán egyik napról a másikra rájött, hogy is tudja használni. :)))

A lényeg, hogy mindig legyen a szeme előtt. Ha egyik nap játszik vele, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy soha többé nem fog belőle inni, csak játszik majd vele élete végéig. Hagyd neki, hogy ismerkedjen vele. Egyszer ő is rá fog jönni, hogy mire kell használni.

A pohárból ivásról meg csak annyit, hogy hiába tud belőle inni a lányom, mikor nagyon szomjas, akkor szinte reszket, mert nem tudja elég gyorsan inni belőle. Túlságosan kell még koncentrálnia.

Szorítok!

2009. máj. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Itt is leírom. Próbálkozz sima pohárral. Miért akarja mindenáron mindenki a csőröst? Sima pohárból ugyanolyan jól tud inni majd, ha azt tanulja meg, s azt könnyebb is a szájához értetni finom gyümölcslével.
2009. máj. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanuljon csak meg csőrösből IS inni. Legalább a babakocsiban, az autóban ha mentek valahová nem fog úszni minden. Én így gondolom.
2009. máj. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Nem tudtam a napokban számítógéphez jönni, de közben megoldódott, valahogy magától rájött. :)) Méghozzá kemény csőrű poharat vettünk, lehet hogy emiatt kellett kicsit tovább várnom. Most is csak pár kortyot iszik, így alig venni észre. Úgy vettem észre, hogy iváskor melléfolyt, és ellenőriztem a belső elfordítható szelepet, jól volt benn, tehát nem folyhatott ki magától. Lehet, feleslegesen aggódtam, mert lehet hogy eddig is ivott ennyit csak eddig nem folyt mellé!

Az okozta a dilemmát, hogyha segíteni akartam neki, nem engedte, és csak sírás lett belőle, és nem tudtam, meddig megy ez így.

A sima pohárból sikerült már korábban is, azt egyszerre tudta valahogy, nem is játszott vele. De mint írtam, mivel fő tápláléka az anyatej, csak kortyokról van szó. Azért akartam a csőrös poharat, mert mi heti többször utazunk 1-2 órát, néha többet, utazáskor hasznos.

2009. máj. 24. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!