Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kell inni adni a babának...

Most kell inni adni a babának vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem sokára szülök, olvasgattam 1-2dolgot és úgy tudom, hogy egy pici babának nincsen szüksége külön innivalóra az anyatej(tápszer mellé).

Anyukám meg szinte rám ordított valamelyik nap, hogy de igen adjak majd inni a babának! Olyan hangsúllyal mondta, mintha direkt szomjaztatni akarnám. Most akkor adjak majd neki vizet/teát vagy ne?


2011. dec. 27. 15:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves TKI Ibolya, egyáltalán nem voltál bántó, én írtam, hogy "igényelte" a Fiam a gyümilevet. Igazad van persze, én kóstoltattam meg vele, és "megszerette". De nálunk sok gond volt a kakival is, ez teljesen megoldódott napi kb. 100 ml gyümölcslétől, és tényleg sokalltam már, hogy óránként szopik még 3-4 hónapos korában is. Lehet, hogy szükségtelen volt, de kárunk nincs belőle, mert 9 hónaposan még mindig aktívan szopik a babám, sőt, van olyan a mai napig is, hogy csak a cici kell neki, csak attól nyugszik meg. A cumisüvegezés viszont annyiból a hasznunkra vált, hogy mondjuk a nagy nyilvánosség előtt nem volt muszáj azonnal a mellemhez folyamodni (pl. közértben), ha a Fiamra éppen ott jött rá a félóránkénti cuclizhatnékja :-)

Egy szó mint száz, én is anyatejpárti vagyok, 6-8x szopik a fiam naponta még mindig, és fejek a mai napig is minimum 200 ml-t, pedig csak hébe-hóba jutok el a fejőgépig. Nekünk így megfelelő volt, nem bánom, hogy így csináltam, persze ez gyerektől is függ, de valószínűleg a következőnél is ezt a sémát próbálom majd. Aztán meglátjuk ... Ember tervez ...

2011. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem aug.-i és áprilisi babáim voltak (már nagyobbak), csak szoptak, és elég volt az nekik, nem ittak vizet, csak mikor már hozzátápláltam őket.

Anyukád biztos jót akar, de ne ordítson, hanem segítsen, már rég nem úgy gondozzák a babákat, ahogy az ő idejében, elsősorban a gyerekorvosra és a védőnőre hallgass.

(Pl. régen 3 hós kortól hozzátápláltak meg egy éves kortól kezdték levenni a pelust, ma ez már nincs így.)

2011. dec. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, ez sem könnyű, mert én éppen a védőnőre és a gyerekorvosra hallgattam, sőt, Ők már korábban is javasolták a gyümölcskóstoltatást, mint 3 hónap. 6 hetes volt a Fiam, amikor a gyerekorvos javasolta, hogy kezdjem el az almát, ezt ugyan nem fogadtam meg, de 3 hónaposan elkezdtem adni én is.

Egyébként egyre több helyről hallani, olvasni, hogy jön vissza a régebbi "trend", mert pár év alatt bebizonyosodott, hogy mégsem olyan jó ez a "modern".

Ezt persze én nem tudhatom, szerintem mindenki csinálja megérzése és a gyereke szerint.

2011. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

Ha valakire, akkor a védőnőmre nem fogok hallgatni mert hülyébb mint a sokévi átlag:D

2011. dec. 29. 16:52
 15/18 anonim ***** válasza:
Én írtam hogy a tápszeres babának kell adni inni.Az én kislányom tápszeres volt,én adtam neki.A kislányom már 21 hónapos,a legtöbbször anyukámra hallgatok.És 3.5hónaposan már elkezdtem az almát.Azt hogy ki kire hallgat azt mindenki maga dönti el.
2011. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha szoptatni akarod semmivel ne itasd meg! Az anyatej fedezi a folyadékszükségletét, ráérsz nyáron teáztatni. Akkor a nagy melegben kell is picit.
2011. dec. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az Én 3 hós babám anyatejes, és eszében sincs elfogadni a cicin kívül semmi mást, még az anyatejet sem üvegből,ha valami dolgom volna és mama vigyázna rá! :)
2011. dec. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TKI Ibolya ***** válasza:
Szerintem ne mennyünk bele a hozzátáplálás kérdésébe mert ez is olyan kérdés ami ketté osztja a válaszolókat.Az én gyerekeim kb 5 hónaposan kezdték meg a kóstolgatást szopi mellett.Ezt lemertem írni ezen az oldalon és kaptam hideget ,meleget.
2011. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!