Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kell inni adni a babának...

Most kell inni adni a babának vagy nem?

Figyelt kérdés

Nem sokára szülök, olvasgattam 1-2dolgot és úgy tudom, hogy egy pici babának nincsen szüksége külön innivalóra az anyatej(tápszer mellé).

Anyukám meg szinte rám ordított valamelyik nap, hogy de igen adjak majd inni a babának! Olyan hangsúllyal mondta, mintha direkt szomjaztatni akarnám. Most akkor adjak majd neki vizet/teát vagy ne?


2011. dec. 27. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én július végén szültem, de az én kisfiam anyatejen kívül mást még nem kapott, most kezdem a majd a hozzátáplálást akkor fogok, de csak VIZET (remélem megissza majd). Szóval ha tudsz szoptatni amíg szopizik szerintem bőven elég a tej, tápszeres babáknál nem tudom, hogy működik.
2011. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

teát egyik babának sem kell adni, de ez sok mindentől függ!


ha csak anyatejes lesz és igény szerint szoptatod akkor nem kell itatni! a tej először nagyon vizes, ez innivaló és csak utána jön a zsíros rész, ami tápláló :)

ha tápszeres lesz akkor kell neki vizet adni, de ezt majd az orvos mondja, hogy mennyit amikor kiírják a tápszert.


a pocakfájást nagy valószínűséggel ti sem ússzátok meg, itt jön a teáztatás, ami kifejezetten pocakfájásra van, de több alternatívája van a fájdalom csillapításra, ez az egyik.

ha székrekedése lesz akkor kamillateát adhatsz neki, 1decihez 1 csapott mokkáskanál cukrot kell tenni, ez felel az erjedésért. viszont a kamilla szárítja a beleket ezért csak kúraszerűen szabad adni, tehát 3 napig aztán egy hosszabb szünetet kell tartani.


én cukros voltam és a babámnak nagyon leesett a cukra, 3. napon indult be a tejem addig cukros vízzel kellett itatnom mert nagyon remegett. mikor hazaértünk a doki továbbra is ajánlotta a vízzel itatást, egyrészt emiatt, másrészt panelban laktunk, nagyon meleg és száraz volt a levegő, így naponta 1x megkínáltam egy pici forralt hűtött vízzel, volt, hogy ivott, volt, hogy egy héten keresztül egy kortyot sem :) tavasztól pedig nem itattam egészen a hozzátáplálás elkezdéséig.


régen kellett, nyilván ezért mondta anyukád. sok ilyen vitátok lesz, de ő a te babád lesz, csinálj mindent úgy ahogy te azt jónak gondolod ;)

2011. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatott babának nem kell tea se meg víz se. Hasfájásra van pl. a Gripe water is, meg a szélcső is (nekünk ezek váltak be, de van aki az Infacolra esküszik) szóval kamillatea se kell, allergizálhat is, és az értéktelen tea el is veszi az értékes anyatej elől a helyet a picike gyomorban.
2011. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babának nem tudom kell e,de a csak tápszeres babának KELL adni inni,mert a tápszernek nagyobb a szárazanyag tartalma.Az én kislányom elejétől fogva tápszeres volt,adtam neki teát.Vagy Baby Mecsek teát adtam neki vagy én főztem kamilla és édesköményteát.
2011. dec. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Kínáld meg vízzel pohárból vagy kanalazva ,ha elfogadja akkor kell !
2011. dec. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
azért azt szögezzük le, hogy bárhogyan is döntesz, a picibabádnak valszeg semmi baja sem lesz tőle. Az én 2 hetes kislányom anyatejes+tápszeres. Ha sír (amit elég sokszor szokott) és már minden alternatívát végigpróbáltam, amitől baja lehet (pelus, hideg-meleg, éhség, stb), akkor szoktam neki adni pár korty teát, de csakis evés után, vagy két étkezés között. Így nincs hogy elvegye a helyet a pociban a tejtől, amúgy is gyosan emésztenek. A fiam kezdettől tápszeres, azóta issza a teát és semmi baja sincs. Szóval ez inkább csak elvi kérdés. Ha nem fejetlenül itatod teával, nem tudod elrontani a gyereket. HA nem lesz más ötleted, hogy mit csinálj vele, megkínálhatod. Max nem fogadja el.
2011. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

2 szoptatott kisgyerekem van, egyik sem ivott egy szál kortyot sem a cicimen kívül. még cumink, cumisüvegünk sincs :)

az egyik most 3 éves, a másik 1

2011. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél hónapos lányom tápszeres....mivel az homogén, nem pedig olyan mint az anyatej, ami az első szívásoknál oltja a szomjat, én naponta kínálom a lányom vizzel, nagyon szereti, néha kiskanállal is ismerkedünk, egész jól megy. Ha szoptatnék, nem adnék vizet.
2011. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%

9 hónapos Kisfiam anyatejes, de én időnként adtam neki már újszülöttkorától fogva vizet (pláne, hogy sárga is volt), aztán teát is. Egyszerűen azért, mert nem akartam elhinni, hogy óránként szopnia kell. Még cukrot is tettem bele, mert úgy láthatóan jobban ízlett Neki ...

Aztán be kellett látnom, hogy nem hülye a gyerekem, mert sem a tea, sem a víz nem vette el a kedvét a cicizéstől, ugyanúgy igényelte, így egy időre hanyagoltam az itatást, de a nyári nagy melegben (2-3-4 hónapos korában) bizony a szopik mellett még megivott egy-egy kis üveg teát vagy gyümölcslevet is. Ő igényelte ...

Majd meglátod, mit fog igényelni a Te Babád, amit tanácsolhatok, hogy újszülöttként ne hagyd kinlódni, amíg nem indul be a tejed, adj neki vizet, pláne, ha besárgul - sokkal előbb túl lesz rajta. Mellette persze rakd mellre amilyen sűrűn csak tudod, de hidd el, egy kis víz miatt nem fogja "elhagyni" a melledet, viszont sok keserves percet, órát megspórolhatsz magatoknak.

2011. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TKI Ibolya ***** válasza:
84%

Három gyermekem van és egyik sem kapott mást csak cicit pedig nyáron voltak kicsit.Bocsi senkit nem akarok megbántani de olyan nincs hogy a gyerek igényli a gyümölcslevet,hiszen nem is ismeri.Persze ha megkínálod vele és rájön hogy az finom legközelebb is örülni fog az édes lének.Nem lesz tőle semmi baja csak szükségtelen.Ugyan ez a helyzet a teával.Lehet hogy akár 2 decit is megiszik belőle de ezt mind az anyatej helyett kapja.Én volt, hogy 1,5 óránként is megszoptattam a gyerekeim nyáron.Volt,hogy elég volt neki pár korty ami elvette a szomját.És nem utolsó sorban minek szoktassam rá a babát drága felesleges dolgokra amikor az anyatej ingyen van,és később elég lesz a víz nem pedig a drága gyümölcslevek.

Ez az én véleményem remélem nem voltam senki felé bántó.

2011. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!