Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is orvos mondta, hogy...

Másnak is orvos mondta, hogy adjon a babának reszelt almát? Még csak 7 hetes a kislányom, merjem? Szoptatom és időnként kap pótlást is.

Figyelt kérdés

Doktornénink mondta, hogy fokozatosan kezdjem adni naponta.

Először csak a levét és egy kávéskanállal aztán kettőt stb.


2009. máj. 20. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Eszedbe ne jusson hallgatni rá! Megáll az eszem... 6 hónapos koráig, ha tápszeres, ha anyatejes, NEM szabad neki mást adni.
2009. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

7 hetesen?

Nekem ez egy kicsit korainak tűnik. Nekünk 6 hós kora előtt nem mondott semmi ilyesmit a doki (anyatejes volt a kisfiam). De még ha tápszeres lett volna, akkor is 4 hós kor körül szokták elkezdeni.

2009. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha szopik, akkor még teljesen fölösleges, de a tápis babáknak is elég később elkezdeni. A kis gyomra és a belei még nincsenek felkészülve a szilárd étel megemésztésére, neki még nem kell semmi más a tejen vagy a tápszeren kívül. Amit az orvosod javasol, az egy régi berögzült vélemény, nekem ezelőtt 17 évvel mondták, az első gyerekemnél. Azóta már sok víz lefolyt a Dunán és az orvostudomány is változott, rájöttek, hogy nem jó túl korán elkezdeni a hozzátáplálást.
2009. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Meg nagyon korai szerintem. Raersz 4-5 hosan adni neki. Most kivaloan eleg neki az anyatej/tapszer. En a gyumolcsoket 5 hosan kezdtem lassan bevezetni. Szoval szerintem ne adj neki
2009. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Istenem. Ennyi sok okoskodó anyukát. Szerintetek a ti édesanyátok nektek nem adott semmi mást, csak anyatejet? És akinek nem volt régen teje szerintetek min nőtt fel a baba? Az én kisfiam 6 hetes, imádja a reszelt almát kekszel. Semmi baja nincs tőle. Gondolj csak bele, ha egy orvos mondja, hogy adhatod neki, akkor az rossz? Ne légy buta és ne hallgass a sok nemnormális anyára. Kérdezd csak meg anyukádat, hogy te miket kaptál kicsikorodban és mikor.
2009. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

14:02-nek:

Azért ne hasonlítsuk össze a 30 évvel ezelőtti tápszereket a mostaniakkal. Nem beszélve a még korábbi időkről mikor még tápszer se volt, akkor persze hogy kellett valamit adni a pici babáknak is ha nem volt elég teje az anyának. De mindenki maga döntse el mit és mikor ad a gyerekének!

2009. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

kedves 14:02-es válaszoló, azért az allergia kialakuását nem kellene kockáztatni. Nem véletlenül van kitalálva, hogy az első 6 hónapban csak anyatej, nem fejlett még egy ilyen pici baba emésztőrendszere.

Te biztos füstölt kolbászt is etettél fél éves kora előtt. Mik vannak!

Ok, még ha nem várja meg a 6 hónapot, de 4 hós kora előtt tényleg nem szabadna mást csak anyatejet vagy tápszert.

Lehet lepontozni.

Kedves kérdező, ne adj még neki csak anyatejet vagy ha nem szoptatsz, tápszert.

2009. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

14:02-es: Ekkora felelőtlen anyát! Rád kéne küldeni a Gyámhatóságot, mert veszélyezteted a saját gyereked egészségét. Szégyellhetnéd magad. Én nem lennék ennyire büszke a helyedben.

Majd pár év múlva, amikor minden baja lesz a gyerekednek, akkor majd ne sírjál, hanem nézz a tükörbe, és köpd szemen magad.

2009. máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azon küzdök állandóan, hogy legyen elég tejem (sajnos van, hogy nincs)és amikor kénytelen vagyok neki adni tápszert, aggódom, nehogy leszokjon a szopizásról...ebből következik, hogy semmiféle hozzátáplálással nem értek egyet még ilyen korán, ezért kérdeztem itt mi a helyzet.

Én sajna feles tejet kaptam, meg bele grízt, nem lett semmi bajom.

Ma ez elkerülhető, hála a tápszereknek. De én próbálok csak anyatejet adni a babámnak amíg lehet.

Az almát az orvos azzal indokolta, hogy 8. hétre már nincs az anyatejben az az anyag amitől a babának híg lesz a széklete, vagy lesz széklete, nem tudom. Tehát ezt afféle hasfájásos székrekedés megelőzéseként mondhatta.

De én nem fogok neki adni, így döntöttem, remélem jól.

2009. máj. 20. 15:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Van minden nap széklete, igaz már nem olyan híg, mint az elején. Hasfájós, de arra ott az infacol.
2009. máj. 20. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!