Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kenjek a babám hajas...

Mit kenjek a babám hajas fejbőrére?

Figyelt kérdés

Ma reggelre véresre vájta a kis fejét.

Hetek óta száraz a kis fejbőre, kentem fürdető krémmel, samponnal 1x mosom egy héten - dermatitiszre való linola sampon -. Elég sok kencét kipróbáltam már. Kinek mi vált be? Adjatok még valami tippet!


2009. máj. 20. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt a taktikát vetettem be, hogy a fürdővízbe teszek egy kis babaolajat-nem kell sok, csak pár ml-így meg van oldva a száraz bőr elleni védelem.Nekünk bevált.Ha gondolod, úgy is csinálhatod, hogy fürdés előtt vékonyan olajozd be a fejbőrt, majd mosd le.A száraz bőr nem dermatitisz-nem biztos, hogy jót tesz az a sampon-hacsak nem orvos javasolta.
2009. máj. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi választ!

Fürdővízbe haszáljuk a linloa fürdőolajat -bőrgyógyász javaslatára -. Próbáltam gyógyszertári olajat, vazelint kenni a fejére, de nem volt hatásos egyik sem. A bőrgyógyászok pedig csak a szteroidos krémeket "ismerik". Azt mondják nem kell mindennap vizezni a fejét, így 1 héten 1x mosunk hajat. De kellene kenni a kis fejét valamivel addig is, mert nagyon viszket Neki. :(

2009. máj. 20. 09:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A babánk elég sok és hosszú hajjal született, egy szál se hullott ki. Nekünk azt javasolták, hogy 10 hónapos koráig naponta mossunk hajat, utána fokozatosan át lehet állni a 3-4 naponkénti hajmosásra. A nagy hajú babáknak nem javasolják a hetenkénti hajmosást, pláne meleg időben.

Mi kezdetekben a sárga Nivea babasampont, mostanság a kék Nivea babasampont használjuk.

2009. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos elég soat küszködtünk a bőrével is, illetve az arcán ekcémás jellegű bőrpir van. Az illatosított készítményeket nem merem használni. Fehér bőrű kék szemű a babám 3.5 hónapos.

Azért köszöm!

2009. máj. 20. 10:17
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nagyon picike haja van. :)
2009. máj. 20. 10:18
 6/7 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért.
2009. máj. 20. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel a "problémával" küzdünk.Majd szépen letisztul,gyerekorvos mondta.Én mindennap kenem neki babaolajjal fürcsi előtt.Ja és mindennap mosunk hajat!Nekik is izzad a kis fejbőrük.Szépen alakulunk.Gabi olajat használok és sampont.
2009. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!