Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám cumisüvegből...

10 hónapos babám cumisüvegből iszik, baj ez? Mindenki azt mondja, hogy már csörös pohárból kéne már innia. De mijlen végü legyen? Nem fog fére nyelni, nem lenne inkább jobb a pohárból itatásra szoktatni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is adok a fiamnak cumisüveget (10 hós lesz) ha sétálunk, mert abból nem önti magára a vizet, ha önállóan iszik. Otthon csőrös poharat kap (avent-ot műanyag véggel, vagy dm-eset latex véggel), abból is önállóan iszik, de jobban szemmel tudom tartani. Még nem nyelt félre. Próbálkozunk a pohárból ivással is, de egyelőre sok víz landol a nyakában:)
2009. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem baj, de már elég nagy ahhoz, hogy megtanuljon csőrös pohárból vagy akár sima pohárból inni. Ne aggódj, nem fog félrenyelni. Én úgy tanítottam a babámat, hogy az ölembe vettem, háttal nekem, fogtam a csőrös poharat, szépen rátettem a kezecskéjét a fülére, én meg az alját fogva apránként adagoltam a vizet. Minden nap ugyanígy gyakoroltuk, és szépen megtanult inni belőle. Eleinte szelepeset használtunk (ha most kezdeném, rögtön a kemény csőrűre térnék, nem vacakolnék a szelepessel, ugyanúgy folyik belőle :-( ). Nyugodtan taníthatod akár rendes pohárból is. Ismerek anyukát, aki 7 hósan pohárból itatta a babáját. Praktikusnak találom még a szívószálas poharat is, hiszen a tehnikája hasonlít a cumizáshoz.
2009. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A lányom 14 hónapos és még mindig cumisüvegbőliszik, mert a pohárból nem issza, csak fújja vissza a teát vagy tejet vagy bármilyen folyadékot. SZóval játszik vele. A cumisüveggel is, mert annak meg csak rágja a cumiját és forditja fel-le az üveget. Igy is úgy is tiszta lé az egész pólója, de türelmes vagyok.
2009. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!