Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám rekedt,...

2,5 hónapos babám rekedt, picit meghűlhetett és most rekedtesen sír, alig van hangja. Van teendő?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen probléma: fél ampulla calcimusc-ot adtam neki teában feloldva és kb. fél óra alatt megszünt a rekedtsége. A calcimusc-ot viszont orvossal kell felíratni, ezért raktároztam belőle, hogy bármikor elérhető legyen.
2011. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok orvoshoz rohangáló, szerintem vidd el. Egyik reggel arra ébredtem, hogy babám rekedten sír, nem volt vészes (van egy nagyobb gyermekünk is, volt eleget beteg, már tudok különbséget tenni ilyen-olyan betegségek, köhögések között) de gondoltam, mégiscsak 2 hónapos, elviszem. A doki majdnem dobott egy hátast, hogy mennyire csúnya a torka, meg hogy csoda, hogy tudott egyáltalán enni. Gége krupp. Egy szuri a combjába, egyet vénásan kellett, hogy minél gyorsabban hasson (fejébe szúrták, ott lehet ennyi idősen könnyen vénát találni) majd 1 hét antibiotikum....pfff...elég rossz élmény volt, és örülök, hogy ilyen gyorsan dokihoz vittem....
2011. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


2 éve az immáron középső lányom volt rekedt,úgy 2-3 napot tartott nála,nem reggeltől estig,de néha a sírásán hallani lehetett. A védőnő calciumot javasolt,én nem adtam Neki semmit.

Adhatsz a babádnak Calciumot,ha nem múlik el pár napon belül,akkor orvos!


Jobbulást a kicsinek!! és Jó babázást!!



Üdv:3 gyerkőcös

2011. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy 2.5 hónapos babát mindenképpen elvinnék orvoshoz,nehogy az ünnepek alatt legyen gond.
2011. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is orvoshoz vinném. A rekedtség sokszor ártalmatlan, de komoly gondot is jelenthet. Mi is a héten voltunk 3 éves fiunkkal orvosnál rekedtség miatt, gégegyulladása van.
2011. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi újság?Voltatok orvosnál?
2011. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felhívtam a doktornőt, Calciumot javasolt, azt mondta komolyabb baj nem igazán szokott ilyen korban előfordulni mint pl. a gégegyulladás. Ha más tünete nincs, akkor ez elég kell, hogy legyen.

Sajnos pont szabin van, épp most jönnek az ünnepek és el is utaznánk...

Felszívtam fecsibe a 1,5 ml Calciumot, amit mondott, de én közvetlenül a szájába adagoltam, ami viszont így hamar kijött, egy kis idő után kihányta. Valamibe érdemes lenne beletenni? Fejni nem szoktam, egyebet meg nem szokott inni se pohárból, se cumisüvegből.

2011. dec. 23. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szopi közbe adom neki fecskendővel, szépen fokozatosan. Mivel a tej édes, annyira nem zavarja. Jobbulást!
2011. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!