Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom hogyha nem bírja...

Honnan tudom hogyha nem bírja megemészteni a gluténtartalmú dolgokat a babám pocija?

Figyelt kérdés
Most tíz hós a babám,nehezen hízik.Azt mondta a védőnő lehet hogy nem tudja még megemészteni a gluténtartalmú dolgokat.Kerüljem őket.Babapiskótát eszik de semmi baja tőle,milyen tünete van ha nem bírja a pocija?
2009. máj. 19. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Glutént tartalmaz a búza-, árpa-, tönköly-, durum- és rozsliszt is. Gliadin hatására a vékonybél-nyálkahártya felszíne károsodik, így szinte valamennyi tápanyag felszívódása romlik. Egyik legjellemzőbb jele az elhúzódó, illetve ismételten jelentkező hasmenés. Gyógymódja a glutén teljes elhagyása.

Az én fiam szerencsére nem allergiás.3800gr-al született.Most 17 hós és csak 9,5 kg körül mozog egy ideje.Mi voltunk a gastron +allergia tesztet is csináltak,de azt mondta a doki,hogy szte a vékonysága alkati adottság.

2009. máj. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Semmi baja nincs a babapiskótától,mást nem eszik gluténtartalmú ételt,ezek szerint nem az a baj.Nem tudom miért nem hízik,eszik rendesen,nem sovány.
2009. máj. 19. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:
1. Az enyém a fogak előtt nem szokott jól enni,de amúg egész tűrhetően.Nem kell minden gyereknek gurulni.Ő sem sovány csak vékony.Találkoztam olyan anyukával is akinek a 4 hós gyereke 7 kg volt és Őt a doki mindíg szídta emiatt,pedig csak szoptatott.
2009. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!