Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gluténtartalmú gabonákat...

Gluténtartalmú gabonákat mikor vezessem be? Hogyan?

Figyelt kérdés
Búza, rozs, árpa, zab, ezek azok, de nem tudom árpa, zab, rozs, ezeket milyen formában. A búzát miért kell bevezteni, mikor azt is mondják, h 1 évesig ne egyen búzát? És a gluténtartalmúról meg azt olvastam, h 7 hónaposig be kell vezetni??!!
2011. szept. 8. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt mondta, hogy 6 hó-ig be kell vezetni, nem részletezte hogy melyek ezek a gabonák. Arról nem hallottam hogy egy éves korig nem lehet búzát enni. Mi kb 5 hónaposan vezettük be, mivel a lányom tápszeres volt. És búzát is azóta eszik.
2011. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Mi úgy kezdtük, hogy egy fél háztartási kekszet reszeltem a gyümölcsbe, majd fokozatosan növeltük.
2011. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egyenlőre annyit tettem glutén ügyben hogy adtam a kislányomnak 7 gabonás pépet, ahhoz kevertem gyümit amit már evett. Volt hogy anyatejet is kevertem hozzá.
2011. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1 éves korig ne? Ki mondta ezt? Vagy hol olvastál ilyet? A lényeg a glutént (tök mindegy, hogy mit, ilyen szempontból, mert mindegyikben van glutén, amit felsoroltál) 4-7 hó között kell bevezetni. Nekem 6 hónaposan kellett, kisfiam veszélyeztetett, mert a tesóm lisztérzékeny.

Kezdheted babakeksszel, vagy akár gabonapéppel, amivel szeretnéd. Aztán ha ezek megvoltak, lehet adni már a gyerkőcnek kenyeret, kiflit, ilyesmi pékárukat, illetve akkor már lehet a főzelékeket liszttel sűríteni is.

2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál és azoknál akiknél nincs táplálékallergiás a családban a glutén tartalmú élelmiszereket ( búza, zab, árpa, rozs) 4-7 hónapos kor között fokozatosan kell bevezetni. Ilyenkor van az anyatejnek védő faktora a gluténnel szemben, mely segíti a felszívódás és alkalmazkodást. tápszeres babáknál ez az időszak 6-8 hónapos kor. Eddigre lesz érett a gluténhez a bélrendszerük a jótékony baktérium flórának hála.

dietetikus anyuka

2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bevezetés: babakekszet adj neki, áztasd tápszerbe vagy babajoghurtba, babapudingba.
2011. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor jó, mert 7,5 hós és tápszeres, de senki nem mondta, jó, h védőnők vannak, de minek? Mindent a netről kell leszednem. Köszi mégegyszer!
2011. szept. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!