Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit teszel ha vendégségben...

Mit teszel ha vendégségben megy a tévé pedig otthon sosem tévézik a babád?

Figyelt kérdés
2011. dec. 19. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Mit kéne tennem?

te mész vendégségbe neked kell alkalmazkodnod, ha nem tetszik gyere el.


nekem a lányom 15 hós, sokszor megy esténként nálunk is a tv, de még soha rá sem nézett. néha mutatom hogy ott a cica a tv-ben megnézi aztán játszik tovább.


a tv nem ördögtöl való.

2011. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Semmit :)
2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. Anyóséknál egyszer finoman jegyeztem meg, hogy a véres lövöldözős filmet kapcsoljuk el, amúgy nem zavar. Bár nálunk itthon sem tabu.
2011. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Attól még nem fog a tv nézésre rászokni.Nálunk csak este és reggel megy a tv. Nem nézi állandóan, még a mese sem igazán érdekli, pedig 22 hós.
2011. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Mi jártunk úgy hogy jöttek hozzánk vendégségbe és épp ment a tévé (nem vagyunk egy állandóan tévézős típusok, és akkor is épp vmi mese ment) és anyuka egyfolytában a gyereke figyelmét próbálta elterelni meg befogta a szemét(!) meg a fülét a gyereknek hogy jaj hát ők nem szoktak tévézni...Na az nagyon ciki volt meg megalázó is...MINDEN háztartásban van már tévé kb. úgy csinált mintha szeszes itallal kínálnám a gyerekét. Ezzel csak azt akarom mondani hogy ha kulturáltan szólt volna hogy kapcsoljuk ki legyünk kedvesek akkor az más, mint ez a "jelenet" amit előadott.
2011. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz semmi baja a gyereknek, ha egy picit nézi, nem az ördög találta fel a tévét. Sőőőőt akkor se lesz baja, ha az egész vendégség alatt végigbámulja.
2011. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyilván ha olyan műsor megy, amit én nem tartok megfelelőnek egy gyereknek, akkor finoman szólok, célzok rá, hogy ezt el/ki kéne kapcsolni. Ha ezt nem teszik meg, akkor legközelebb valószínűleg nem megyünk.
2011. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Számomra ez soha nem volt probléma, hogy vendégségben szól-e a tv vagy sem...

Ha babám 10 centiről bámulná a tv-t, akkor arrébb vinném, de nem érdekelne, hogy szól-e vagy sem. Én vagyok a vendég, én alkalmazkodok. Ha nem tetszik neked, akkor kérd meg őket, hogy kapcsolják ki (ha jóban vagy velük, és nem érzed kényelmetlennek), vagy ne menj hozzájuk többet.

2011. dec. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem két eset lehet ilyenkor, az egyik, hogy a babát vendégségben sem fogja érdekelni a tv, a másik, hogy rákattan, mert újdonság, érdekesség neki.

Én a magam részéről nem stresszelek ezen, nálunk nem megy a tv, amíg ébren van a lányom, mert nem igényeli egyikünk sem. Apósomhoz ha átmegyünk, ott szól a tv, de a lányom akkor is a játékaival van elfoglalva, illetve jön-megy a lakásban.

2011. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk megy otthon a tévé, sajnos elég sokat. Viszont kizárólag gyermekeknek való meséket nézhetnek DVD-ről. Ezért sokszor már a mamánál is kérik, hogy kapcsolja be a tévét. Hát, anyukám meg nem igazán foglalkozik vele, bekapcsolja nekik a híradót. Múltkor már kiakadtam, hogy ment a tűzvész, a gyilkosság, meg amit akartok. Mondtam neki, hogy talán nem kéne, erre jól megsértődött, hogy a gyerek kérte. Én ilyenkor igenis szólok, egyébként ha olyan megy, ami nem ijesztő, akkor nem baj.
2011. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!