Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez most ültetgetésnek számít?...

Ez most ültetgetésnek számít? Ártunk vele?

Figyelt kérdés
Ismerősöm 5 hónapos kisbabája még magától nem ül fel,de ha az anyukája kezét fogja, akkor ügyesen felhúzza magát ülésbe. Ilyenkor rendszerint úgy is marad, ha elkezd sírni, rögtön lefektetik. Sokat olvasom, hogy nem jó ültetgetni, de nem tudom, ez annak számít-e? Ha igen, miért ártunk ezzel neki?
2009. máj. 18. 15:22
 1/4 A kérdező kommentje:
azt nem írtam, hogy nem ül meg egyedül, az anyukája kezét fogva marad ülve.
2009. máj. 18. 15:25
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
ha már felhúzza magát, akkor nem gond, ha egy kicsit úgy marad. fél-egy percig semmi gond nincsen belőle. látjátok, mikor fárad: kileng a kis gerince, dereka, a fejét lefelé tartja, kezd összegömbölyödni. ilyenkor egyből el kell fektetni. egyre több ideig fog majd ülni idővel. Nem gond, ha próbálgatja az ülést, hiszen teljesen magától nem fogja még jó sokáig megcsinálni:-)
2009. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szió!Bocsi,de csak magunkat tudom példaként említeni.Én is tornáztatom -hasonlóan mint Ti- felcsücsül pár másodperc erejéig,de aztán vissza is engedi magát.

Szerintem ez nem minősíthető károsnak....

Az viszont nem jó jel,hogy sírdogál a kicsi....nem szabadna megvárni,amíg így fejezi ki azt,hogy "ez nekem nem jó."

2009. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Megterheli a gerincét,csak akkor ülhet ha már magától is tud,addigra erősödik meg.
2009. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!