Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tápszer helyett is...

Lehet tápszer helyett is tejpépet adni?

Figyelt kérdés
Kislányom egyáltalán nem fogadja el a tápszert? Adhatok minden tápszeres etetés helyett tejpépet neki? És egy nap hány alkalommal kell tejalapú étkezésnek lennie 8 hónaposan?
2009. máj. 18. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Tejpépet elvileg egy nap egyszer lehet adni. Adhatod tápszer helyett, de ne add egy napnál többször. Azért én kipróbálnék más tápszert is a helyedben. Ráadásul én úgy tudom, hogy natúr joghurtot már kaphat 8-9 hónaposan. Az is jó lehet.
2009. máj. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak alkalomszerűen.

Milyen tápszert próbáltatok eddig? Nálunk is gond volt ezzel, de végül megtaláltuk azt, ami ízlik neki és most már akármilyen megiszik.

2009. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
A tejpép nagyon tömény, és kevesebb a folyadéktartalma, mint a tápszernek. Rá is van írva a pépre, hogy naponta egyszer (max. 2-szer adható). Én is azt mondom, inkább próbálj ki más tápit, de a víz (amivel csinálod) muszáj a kicsinek!
2009. máj. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos korától semmiféle tápszert nem fogadott el (többfélét is kipróbáltunk) Maradt a tejpép. Azt ette tápszer helyett, s sok vizet (csak vizet, semmi teát, gyümilét, stb) ivott. És gyönyörűen gyarapodott.
2009. máj. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 14:02-es vagyok újra. Én néha úgy meglepődök, hogy a babák nem fogadnak el semmilyen tápszert. Az enyém 5,5 hónapos, már 2 napos kora óta kapott a kórházban (mert nem lövellt be a tejem) Humana-t. Aztán itthon nagy nehezen sikerült, 3,5 hónapos korig volt tej + Humana. Mivel megitta, és azóta is megissza, soha nem is kellett mást kipróbálnunk (szerencsére).


Ez ugyanolyan, mikor irigykedve olvasom, hogy pár hetes babák átalusszák 9-től reggel fél 8-ig az éjszakát. Hát a miénk nem...


Mennyire nem egyformák ezek a kis törpök! :) Mindenkinek jó egészséget és sok gyarapodást! :)

2009. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát akkor próbálkozok még a többi fajta tápszerrel egyenlőre :-)!
2009. máj. 19. 12:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!