Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lerágni a baba körmét?

Lerágni a baba körmét?

Figyelt kérdés
Volt aki azt tanácsolta nekem, hogy rágjam le a 2 hetes gyerekem körmét, mert úgy könnyebb mint ollóval. Szerintem gusztustalan! Vagy csak én gondolom így? Nekem ment ollóval is, alvás közben, seperc alatt.
2009. máj. 17. 22:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
58%

Na majd az anyumat megkérdezem!

Akkor én azért rágom a körmeimet?

Nekem a doki azt mondta,várjuk még a 3-4 hetet a köröm erösség miatt,mert beszakadhat.

Én rágom az enyémet és meg is van vele a gondom,gyakran beszakad.

A lányom körmét egy picit becsiptem,nem vérzett és 2 hete sebészetre járunk,az ujja begyulladt.Sajna a körme le fog esni.Nem fél az a valaki,hogy be fogja szakitani neki? Nagyon tud ám fájni.

2009. máj. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Itt nálunk az angolok legtöbben így csinálják. Én vágom. Szval létezik.
2009. máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%

Igen, én is épp azt akartam írni, mint az utolsó válaszoló. Mi is az Egyesült Királyságban élünk és több babaápolási szakkönyvben benne volt, hogy amíg a baba körme nagyon hajlékony és nehéz vágni, vagy ha nem vagyunk elég bátrak a vágáshoz, akkor nagyon jó megoldás lerágni, mert az ajkaink és a fogunk nagyon érzékeny és minimális így az esély arra, hogy megsértsük a babát.

Nem csináltam soha, mert nekem a körömcsipesz is megteszi, ugyanakkor nem is idiótáztam le őket és nem is csapkodtam a fejem a falba a röhögéstől, mert nem tartom hülyeségnek.

Nem éppenséggel egy afrikai fejlődő országról van szó, én úgy veszem észre, hogy sok dologban nem lemaradva vannak, hanem éppen ellenkezőleg, szóval ha ez annyira veszélyes lenne a baktérium miatt, meg gusztustalan, meg kivitelezhetetlen, akkor biztos nem írnának róla olyan tájékoztatókban, amelyekben a többi cikk 99%-a teljesen jó és a legtöbb tanács megfontolandó.

2009. máj. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Jaja, nekik hasonló hülyeség az orrsziporszívó.
2009. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sose mondták, hogy rágjam le a körmét, viszont emlékszem, az előző páromnak volt egy - most 13 éves - fia, és mesélte, hogy amikor született, a picinek hosszú volt már a körme eléggé, és a kórházban mondták az anyukának, hogy ne vágja le ollóval, mert még gyenge a körme, hanem rágja le. Szóval gondolom nem hülyeség, nem kell mindenre egyből hurrogni, amit még nem hallott az ember. Mondjuk én sose rágtam a fiam körmét, valahogy számomra is kicsit taszító a gondolat, meg neki nem is kellett eleinte vágni, mert lekopott magától neki, de ha valaki így csinálja, azzal nincs semmi gond szerintem.
2009. máj. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
Én baba-körömcsipesszel vágom neki, biztonságosabb mint az olló.
2009. máj. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
19%

Most attól idióta vki, hogy vágja a körmöt vagy attól, ha rágja???

Főleg, egy csecsemőét!!!

Amúgy amit angol ember ír le és mondd az jobb mint a magyar vélemény?

Hazaáruló gyerekköröm rágó k*rvák! :D

2009. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó válaszoló, ne idegesítsd fel magad. Külföldön is vannak épp olyan primitív emberek, mint mondjuk te. Mondanak jobbat, mint Magyarországon, meg rosszabbat is. Csak nyitottnak kell lenni, értelmesnek és meg kell fontolni, hogy mit hozunk magunkkal és mit veszünk át. Mindig is így haladt előre a világ.

A stílusod viszont borzalmas. Abban bízom, hogy te nem nevelsz gyereket, vagy ha igen, akkor előtte nem így beszélsz.

2009. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
11%
De így beszélek, mind az 5 előtt, te szánalmas rib*nc!!!
2009. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!