Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 5 hónapos kislányom,...

Baj, ha 5 hónapos kislányom, csak napi 500, maximum 600 ml-t eszik?

Figyelt kérdés

Van, hogy csak napi 400 ml jön össze. Minden étkezés kész gyötrelem. Nem akarom, hogy a hamit összekösse valami kellemetlen élménnyel és ez a későbbiek folyamán visszaüssön. Egy étkezés alkalmával néha csak 50 ml-t hajlandó lenyelni. A többit kitolja a nyelvével, vagy sír és dobálja magát.

Most 5900 gramm. 3270-el született.

Anyatejjel táplálom, bár néha teszek bele tápszert is, hogy kiadósabb legyen.

Néha csak úgy sikerül megetetni, hogy alszik és óvatosan kivesszük a bölcsőből és a cumit bedugjuk a szájába. Ez működik is így, mert olyankor szépeket eszik. De ez nem mehet így a végtelenségig.

Mit tegyek?


2009. máj. 17. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Na, kedves sorstársam! Én lányom szintén 5 hós múlt és kb másfél hónapja sokkal kevesebbet eszik, sztem a napi 500 ml sincs meg. Nekem alapból kevés a tejem, szóval kap(na) pótlást is, de a cumisüveget nem fogadja el. Most voltunk mérésen: 1 hónap alatt 320 grammot gyarapodott.Ez nem túl sok. Amúgy sokszor én is félálomban cserélem a cicimet cumisüvegre- de az a baj, hogy ő ilyenkor nem tudja, hogy eszik.

Ne erőltesd az evést. ha a babád vidám, érdeklődő, aktív, van sok pisi pelusa, kutracsa rendben (ezt fekvő helyzetben nézd), akkor ne aggódj, ő ilyen. Gondolom, Te is várod, hogy elkezdjen kóstolgatni mástis- hátha megjön az étvágya...

2009. máj. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, várom már, hogy megkóstoltassam vele az új ízeket, de nem akarom ezt 6 hónapos kora előtt.

A babó mindig nagyon aktív. Nem is látni rajta, hogy evési gondjaink vannak.

Az alva evéssel az a gond, hogy ha ezt nem alkalmaznánk, akkor napi 200 ml lenne a zárás.

Ezt nem hagyhatjuk ki.

De mivel tudnám rávezetni a hagyományos táplálkozásra?

2009. máj. 17. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahhh én is így vagyok. Néha úgy érzem, hogy diktálom bele a tejcsit. Én is mindenféle cseleket alkalmazok. 3 hós és 60-80grammokat eszik. Hát az se valami sok. A hízása rendben van ennek ellenére de ha nem cselezgetnék nem tudom mi lenne.

A dokinéni azzal vígasztalt, hogy annak idején a kislány babájával neki is így volt. Úgy látszik a kislányok ilyenek. Vigyáznak az alakjukra. :-)

2009. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A 60-80 gramm 1 étkezésre vonatkozik és max.7x eszik egy nap.

3160-al született most 5230.

2009. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de ha ennyire nem eszik jól(nem szeret enni)akkor én tuti megpróbálnám,a tejpépet tápszer helyett v. a tápszerbe tennék gyümölcsöt.Vagy kanállal etetni,lehet még tetszene is neki.Először szopizzon,amennyit gondol aztán adám a gyümit.Ezt akkor szokták csinálni,amikor hozzátáplálnak .Elvileg így nem váltasz ki étkezést.Miért félsz a hozzátáplálástól?Nem lesz tőle semmi baja.Azt nem tartom jónak,hogy álmában etetitek.Az én kislányom 4 hónapos volt(csak anyatejes)amikor elkeztünk kóstolgatni.Már 6.5 hónapos és még az 5 étkezésből 3x szopik.Hányszor eszik 1 nap?Milyen időközönként?
2009. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk is ez volt a probléma és az vált be, amit az utolsó válaszoló írt. Mostmár kóstoltathatsz vele gyümölcsöt, és ízesítheted vele a tejet. Az én fiam azért nem evett, mert utálta a tápszer ízét. Igaz most sem kövér 5 hónaposan 6400 gramm és 70 cm.
2009. máj. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka! Ha van elég tejed, miért adsz neki tápit. Főleg ha jól fejlődik, vidám, jókedvű el van mint a befőtt. Mi is így vagyunk. 4,5 hónapos a babám. 5x eszik egy nap. Alkalmanként kb. 100-120 eszik csak meg. De van amikor csak 70-et. Kb. 160 már ennie kéne ugye a nagy könyv szerint. De az orvosom azt mondta h. ez a tápszeres babáknál kell jobban betartani. Valószínűleg elég zsíros a tejed és ezért a babódnak elegendő annyi, amennyit megeszik. Miért kéne erőltetned alvás közben nem értem. Neked jól esne miközben aludnál, megpróbálnak kaját dugni a szádba? Mégegyszer ha jókedélyű kiegyensúlyozott a babád ne erőltesd, ő tudja h. neki mi a jó.
2009. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Mint mondottam, nem azért etetem félálomban a babát, mert így van kedvem, hanem, mert másképpen nem eszik.

Valószínű, hogy hamarabb bevezetjük az új ízeket az étkezésünkbe.

Ma mértem és már 6 kg!

Lehet, hogy csak én reagáltam túl, de az a napi 200ml megijesztett.

Bízom benne, hogy a szilárdabb hamikkal nem lesz küzdelem az étkezés!

2009. máj. 18. 09:32
 9/9 TakViki válasza:

Kedves kérdező!

Érdeklődni szeretnék, hogy azóta hogy alakult a baba? _Tudom h régi cikk ez, meddig tartott a probléma? Mitől oldódott meg?

A kisfiam 8 hónapos és hónapok óta csak alva lehet etetni, és vannak napok amikor úgy sem..

ilyenkor 300 körül van a napi adagja tápszerrel,teával főzelékkel együtt..

2015. dec. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!