Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik nálatok a karácson...

Hogy zajlik nálatok a karácsony? Mennyire legyek engedékeny? Első karácsony babával.

Figyelt kérdés

Anyósom hétvégén elmondta a tervet: 24-e náluk, ott alszunk, 25 és 26 megyünk vele rokonokhoz!!! Persze rögtön mondtam, hogy ez így nem lesz jó, válasszon 25 és 26 között - szó szerint kiabált velem!!

Babám 2 hónapos. Szeretem mindenfelé vinni, de ha valaki beteg, attól még elmegy a családi karácsonyra, simán elkaphat valamit. Arról meg ne is beszéljünk, hogy nekem is van családom! Szerencsére ők megértőbbek, de hogy a 3 nap alatt pár órára sem megyünk át...

Én szerettem volna a 24-ét hármasban tölteni, később is szeretném majd. Szerintetek ha most engedek, akkor minden évben ez lesz? Én vagy a párom beszéljünk vele?


2011. dec. 12. 15:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Párom??? "Eddig is anyu szervezte a karácsonyokat, mindig jó volt" !!!!????? A 24-ét ő is együtt tervezte velünk 3asban, de most elbizonytalanodott.

Most jó lenne, ha lett volna korábban konfliktus, így nem tudom, mennyire számíthatok rá :-(

2011. dec. 12. 15:54
 12/22 anonim ***** válasza:

24én dél utánialvásig vakargatjuk a kicsimicsodánkat(na jó én 25ére előkészülök), aztán át apósékhoz, náluk ajándékozás meg kis összeülés(kb 30perc) aztán a bébik nyúzzák a papát a többiek meg gépeznek, így én tvzni fogok, meg rötyögök a bébiken.

25.én szeretnék én ugrálni(eddig a mamám tartotta), így a családomat áthívtam, nekik sütök-főzök, ajándékozás 2.kör.

26.án férjem családja 2.kör anyósom rokonainál


Hogy mi egyszer is 4esben Szentestézzünk. Hogy Szépen vacsora után saját fa alatt itthon ajándékozzunk, egymással törődjünk, hát:(

2011. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nálunk elváltak a szüleim, úgyhogy a karácsony mindig egy nagy rohanás volt, mert elvárták, hogy szent este menjünk mindenhova. Pedig azért 3 napos ünnep, nem?

De amikor megszületett az első gyerek, elmondtam mindenkinek, hogy a szent este a szűk családé. Nálunk 7.30-kor van a gyereknek villanyoltás, egyszerűen nem tudnánk 3 felé menni addig. Megértették. Sőt, aztán azt is mondták, hogy jönnek ők, ha nem akarom vinni a babát. De én szívesebben megyek, mert készülni aztán nincs semmi időm, jobb nekem, ha én vagyok a vendég, és nem a vendéglátó.

Ne engedj a szent estéből, mert különben minden évben csak egy nagy rohanás lesz az ünnep, és ez így nem öröm.

2011. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk úgy lesz mint tavaly,(dec.24-én volt a fiam 1 hetes)anyósoméknál leszünk mindannyian(anyukámék is)én nem szerettem volna csak hármasban lenni,nekem a Karácsony a családról szól.Ott is alszunk.25.-én megyünk anyuékhoz.
2011. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az én anyósom is akart már jönni 24.-én hozzánk, és csak 26.-án akart haza menni! De én mondtam neki, hogy tavaly volt az első karácsony a babánkkal, akkor is itt volt mindenki, most a szentestét szeretnénk hármasban tölteni! Úgy csinált, mint aki megérti, de hétvégén megint bepróbálkozott, hogy akkor mit is beszéltünk? 24.-ét? Mondtam neki, hogy NEM, 25.-ét! Így is itt alszik, az is sok lesz! Ha engedsz neki, akkor azt hiszi, bármit megtehet, és én tapasztalatból mondom, hogy ne engedd, hogy z első karácsonyotoktól megfosszanak, hogy hármasban lehessetek! Én tavaly engedtem, azóta is bánom! Az akkor egy hónapos babám annyira zaklatott volt szenteste, nagy volt a nyüzsi, mindenki felfogta, hogy ott a gyerek, de nem tettek mégse semmit! Hangoskodtak, meg minden! Volt, aki náthássan jelent meg, szörnyű volt! Mert nem elég, hogy anyósom jött, még sógoromék is, az ő gyerekük! Akkor mondtam, hogy az első és utolsó volt, a szenteste az SZENT!
2011. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én a 24.-hez ragaszkodom,hogy az a szűk családé nálunk is így van.A többi napot meg el kell osztani a szüleid és anyósodék között.Én nem engednék ebből,mert később sem fogjátok tudni leállítani!

Sok sikert,majd írd meg hogy mi volt!

2011. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
ugynez ami nálatok. :) tavaly 2 hónapos volt karácsonykor. én kijelentettem, hogy nem hurcolom télen (mondjuk messze lakik anyós) megértették. párom elment egy napra, én a gyerekkel maradtam. szüleimhez átugrottam. idén elmegyünk kari előtt, és 24-én közös ebéd, és jövünk haza. nekünk már ez a család... a többiek "rokonok". én megmondtam kerek perec, hogy szeretném az ünnepeket szűk családi körben tölteni, és nem mindenkinek megfelelve rohangálni. (a szüleimmel nincs ilyen huzavona mert 100 méterre laknak, ha kell átugrunk)
2011. dec. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Holnap jön anyós, férjem is "hazarendeltem" időre, akkor megbeszéljük. Amit felajánlok: ha 25 vagy 26 nem elég neki, akkor két ünnep között is jöhet/mehetünk. Így is heti 2 alkalommal látja a babát, ezzel nincs is bajom. De 24 a miénk, mert ezt szeretnénk hagyománynak hosszú távon. Majd megírom, mi volt; szorítsatok :-))))))

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 12. 21:11
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálunk elképzelhetetlen lenne, hogy bárki így beleszóljon a családi életünkbe. A család a férjem, én és a lányunk. Az baj, ha te is és a férjed is az anyósodra hagyjátok az irányítást.

2-3 hónapos babával biztos, hogy nem járnék házról házra, a másik pedig, hogy a karácsony a pihenésről is szól, arról, hogy végre apa, anya és a baba is együtt legyenek és élvezzék az ünnep perceit.

2011. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ügyes legyél! Drukkolunk!
2011. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!