Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy zajlik nálatok a karácson...

Hogy zajlik nálatok a karácsony? Mennyire legyek engedékeny? Első karácsony babával.

Figyelt kérdés

Anyósom hétvégén elmondta a tervet: 24-e náluk, ott alszunk, 25 és 26 megyünk vele rokonokhoz!!! Persze rögtön mondtam, hogy ez így nem lesz jó, válasszon 25 és 26 között - szó szerint kiabált velem!!

Babám 2 hónapos. Szeretem mindenfelé vinni, de ha valaki beteg, attól még elmegy a családi karácsonyra, simán elkaphat valamit. Arról meg ne is beszéljünk, hogy nekem is van családom! Szerencsére ők megértőbbek, de hogy a 3 nap alatt pár órára sem megyünk át...

Én szerettem volna a 24-ét hármasban tölteni, később is szeretném majd. Szerintetek ha most engedek, akkor minden évben ez lesz? Én vagy a párom beszéljünk vele?


2011. dec. 12. 15:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Bár ahány ház, annyi szokás, a szenteste a szűk családé (ti hárman). A többi beosztás kérdése. És teljesen érthető, ha nem szívesen viszed a kéthónapos babát zsúfolt családi összejövetelekre.
2011. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Jaj, nem irigyellek! TE dönts, ne ő, mert a fejedre nő! Szerintem a 24-e maradjon a szűk család ünnepe, de ez az én véleményem. Határozott legyél vele és ha kell, kemény.
2011. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem soknak tűnik ez így,de szerintem büszkélkedni akar az unokával,azért akarja így. Mi a 24-ét itthon töltjük 3-asban,vagy hozzánk jönnek anyumék,tesómék,25-én pedig anyósékhoz megyünk. Évek óta ez van.
2011. dec. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

igen, el fogja várni, legalábbis ezt gondolom.

a párod beszéljen vele, ő anyja, ne te vessz össze.

nyugodtan mondja el a párod neki, hogy most már ti hárman vagytok egy család, 24.-ét hármasban ünneplitek, a másik 2 napból válasszon egyiket, mert a ti családotokhoz is mentek.

ha kiakad se kell vele törődni, van neked jobb dolgod is mint hogy anyósod lelkét ápolgasd

2011. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

hú, hát ez nehéz dió lesz.

Reálisan így tudnám elképzelni: 24-e a tietek. 25-én egyikőtök, 26-án másikotok szülihez/rokonaihoz mentek. Ez nem csak, hogy reális, de teljesen érhető lenne...


Most, rögtön első évben kéne helyre rakni, mert a fejetekre nő. Bár úgy látom ez részeben már megtörtént

2011. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
vagyis "kemény" dió :)
2011. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Elöször is kérdés, hogy a párod hogy látja. Nekem logikusan a 24-e a szük családé, azaz te, a párod meg a gyereketek. A 25 meg 26 a távolabbi családé, azaz a ti szüleitek, meg testvéreitek. Az összes rokont viszont soha nem látogatnám végig, a karácsony nem erre való.

Két hónapos gyereket eleve nem vinnék társaságba.

A helyedben 24-én otthon maradnék hármasban, az egyik napon elmennék a szüleimhez, a másikon meg a párom szüleihez ebédre vagy vacsorára. Ennél többet nem ésszerü betervezni.

A legjobb már most, az elsö alkalommal igy rendezni, mert késöbb egyre nehezebb lesz.

2011. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
eddig mindenben megértő volt: teát ő akart adni, én nem, leállt; mondta, milyen popsikrémet javasol de megérti, hogy én választok; mindig egyeztetünk, mielőtt jön.... szóval nem igazán értem mi ütött belé
2011. dec. 12. 15:51
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a 24éből ne engedj! Meghittség, nyugalom.. ti hárman :)

Én speciel megmondtam a családnak (mindkét félnek), hogy karácsonykor a gyerkőc otthon van. Jöjjenek a nagyszülők hozzánk, ne mi utazzuk el a karácsonyt kisbabóval. Egyébként meg saját tapasztalat, hogy otthon karácsonyozzon a gyerek. Mi anno mindig mentünk a nagyszülőkhöz, semmi nyugalom és csendesség nem volt benne..

2011. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen, ha most engedsz, minden évben ez lesz. Most kell azt mondani, hogy -jól van mama, innentől saját család, maga sem az anyósával Szentestézik, hát mi sem, hanem 3. ban (olyan mondja, aki épp ezt éli át most, szintén első karácsony babával). Ha nem tetszik neki, akkor nincs vele Karácsony, majd rájön, hogy külön család vagytok. Mi is most leszünk először 3. ban, minden egyéb rokon nélkül.

Azt, hogy mind a három napot egy felekezet (család) kapja meg, az meg elég nagy vérlázítás, hiszen neked is van családod!!! Tényleg vigyázz a 2 hónapos babára, kérdezd végig, ki beteg, oda ne menjetek. Nekünk 1 hónapos, és erre vigyázni fogunk.

Sok szerencsét az anyóssal való megbeszéléshez!!!

2011. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!