Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a 3 napos láz? Mik a...

Mi a 3 napos láz? Mik a tünetek? Csak láz és semmi más, vagy van még valami? Most hallottam erről először.

Figyelt kérdés
5 hónapos babámnak 1 napja 38 - 38,5 fokos láza van, jól eszik, amikor hat a kúp jól is érzi magát, akkor nyűgös, ha megint feljebb szökik a láza. Inkább kicsit aluszékony. Én eddig a fogára fogtam, de most olvastam erről a 3 napos láz nevű betegségről.
2009. máj. 16. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez olyan, hogy 3 napig ilyesmi láza van, mint amit írsz, más tünete nincs. Elég ha csillapítod neki. Aztán a 4. napon kijönnek rajta apiros pöttyök, az egész testén, de nem kell megijedni, mert ez is pár nap alatt magától elmúlik. Vírus okozza.
2009. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3 napig lázas, aztán elmúlik. semmi más tünete nincsen.utána nagyon sok gyerek kiütéses lesz. az aluszékonyság, nyűgösség lehetséges, hiszen ezt a láz okozhatja. előfordulhat, hogy inkáb ez van a babádnak. a fogzás elvileg nem okoz ilyen magas lázat, inkább csak hőemelkedést!
2009. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Akkor ha kordában birom tartani a lázát és 3 nap alatt elmúlik, nem megyünk inkább orvoshoz. Ott biztos összeszedünk még valamit.
2009. máj. 16. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, h ebben a pár napban kismama közelébe ne menjetek, uis herpeszvírus az okozója a 3napos láznak.

Más teendő nincs, csak a lázcsillapítás. A pöttyök/foltok csúnyák, de nem viszketnek, és 2-3 nap alatt elmúlnak.

Amúgy a doki az én babámmal sem csinált semmit, a foltokra meg Fenistil cseppet írt, ami antihistamin, de nélküle is simán elmúlnak a pöttyök, ez csak gyorsítja a folyamatot.

2009. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kisfiam első alkalommal (8 hósan) 4 napig volt lázas, 38-39,5 között. Nálunk a 4. napon jöttek ki a kiütések. Voltunk dokinál, azt mondta max 2 hétig lehet pöttyös, változó alakokban, de van akinek már másnapra elmúlik... Először a nyaka körül vettem észre, majd az arca, hasa...Másnapra az egész teste tele lett és még erősebben. Szegénykémet nagyon sajnáltam, annyira tele volt a kisarca. A 3. nap elmúltak a pöttyök.


Másodszor 10 hós korában kapta el ezt a vírust, és ekkor már nem vittem el orvoshoz. Ha a lázon kívül nincs más tünet, mást úgysem tud tenni a doki sem, csak lázkúpot felírni.

Sajnos, első alkalommal, amikor elvittem sikerült összeszedni bakteriális fertőzést is, így a láz és a kiütések után még gyógyszereznem kellett néhány napig...


Második alkalommal szinte ki sem mozdultam vele, csak az erkélyre vittem ki és a 3. napon elmúlt a láz, a pöttyök pedig csak halványan jelentkeztek és másnapra eltűntek. Közben minden nap kapta a c vitamint.


Amúgy a fogzáshoz mindössze annyi köze lehet, hogy fogzáskor hamarabb összeszednek fertőzéseket. Ilyenkor legyengül az immunrendszerük, ezért jobb ha ilyenkor kerülitek a tömeget.

2009. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!