Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet adni először mást...

Mikor lehet adni először mást anyatejen kívül? Most hallottam, hogy már 3 hónaposan? Ha igen, akkor mivel kell kezdeni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak anyatejes babának nem kell 3 hósan semmi más!A tápszereseknek szokták javasolni elkezdeni a hozzátáplálást 4 hós kortól, gyümölccsel (alma, őszi) majd zöldségek (répa, krumpli,sütötök).

Az anyatejes babáknak pedig 6 hós kortól ajánlatos.

Ez a 3 hó mindenképp nagyon korai szerintem....

2010. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Én 3,5 hónaposan kezdtem el adni gyümit a kisfiamnak, mert nem volt elég neki a tejcim. Elvileg almával kell kezdeni (lereszeled üvegreszelőn, h jó pépes legyen, átnyomod szűrőn, és először csak a levéből adsz neki 1-2 kiskanállal. Ha szereti, minden nap eggyel több kiskanállal adsz.) A fiamnak sajnos megfogta a hasát, és nehezen tudott kakilni tőle, de ez nem minden babával van igy. Ezért én inkább őszibarit adok neki, napi egyszer (üvegeset, mert még nincs friss...). Ezen kivül napi egyszer kap Sinlac tápszert, ami nem tartalmaz tejet, ezért nemigen okoz allergiát.
2010. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adnék 3 hónaposan még semmit. Az almalevet is 4-5 hónaposan csak, aztán a pépeket meg 6-tól. De egy tápszeres babának sem fejlettebb az emésztőrendszere, mint az anyatejesnek. Nem kell sietni, bár ezt a hozzátáplálást körülöttem mindenki minél előbb akarja.
2010. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Azt mondják ma már a "nagyokosok", hogy 6 hónapos koráig jó, ha csak szopizik. Németországban ez az alap, és szerintem ez a jó:) én is igyekeztem így csinálni, bár kis almalevet, később- nyár lévén gyümölcsöt kapott a kisfiam előbb is, mint 6 hónap, de csak mert, napi 1 tápszeres pótlást kapott- esétre elfgyott a tejem, és így ki tudtam lőni az egy tápszert is:) én így szerettem volna, ha kap, és ráadásul "bio" volt- permetezetlen, fogalmazzunk úgy, szomszéd nénitől:))
2010. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!