Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tortát csináltassak az...

Milyen tortát csináltassak az egy éves unokám szülinapjára?

Figyelt kérdés
2009. máj. 16. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy sima habos gesztenye tortát csináltattam a keresztfiam első szülinapjára! Tudtam, hogy a szülei a habos-babos figurás, full édes-krémes tortát csináltatják, úgyhogy én olyat csináltattam, amit meg is lehet enni, nem édes és nagyon finom. A keresztfiamnak jobban tetszett, mint a figurás torta, mert jó magas hab volt rajta, és jól "bele tudott mancsolni".

De szerintem a szülőket kell megkérdezni, hogy ők milyen tortát vesznek, és esetleg mit javasolnak.

2009. máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne legyen benne nyers tojás.Pl:habok. Nem ehet tejszint sem. Az en anyukám is sütött,nem értettük mi történt 3 napra rá.Tiszta kiütés. 2 évesen megint és 3 évesen az ügyeletre futottunk. A tejszinre alergiás.Ö nyers tojást soha sem kaphat.Tejszin,majonnéz,tartár mártás stb.Akkor tudtam meg két évesig nem szabadott volna megkostolja.
2009. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem gyereke válogatja, hogy ehet-e tejszín meg ilyesmiket.Ha nem allergiás rá, akkor a tejszínhabos aranyos figurákkal a legjobb!
2009. máj. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

A keresztfiamnak semmi baja nem lett a tortától, mindkét kezével mancsolt benne, aztán tömte magába ezerrel! Babafüggő is, hogy allergiás-e a tejszínre, meg szerintem üzlete is válogatja, hogy hogyan készítik el.

Azért mondtam, hogy a szülőket is meg kell kérdezni, hogy ők milyet csináltatnak, mert ha ők is valami különleges figurás tortát csináltatnak, nehogy gond legyen belőle.

2009. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Csak egy kérdés: a szülei nem csináltatnak neki? Vagy nem süt neki az anyukája??? Mert én sütöttem neki és kapott egy édes babatortát is, amin a fényképe volt rajta, nagyon tetszett neki és anyósom meg ügyesen beállított még egy tortával. Ami nekem kicsit szarul esett, mert tudta, hogy sütök, másrészt azt is tudta, hogy lesz egy cukrász torta is. Akkor minek kellett még egy??? Vagyis nem láttam értelmét és így el is vesztette a varázsát a szülinap. A nagyszülő szerintem ne kontrázzon rá a szülőkre már csak azért is, hogy megmutassa ő is tud tortát venni.

Nem bántani akarok senkit, csak leírtam a mi esetünket, ami kicsit feszültté tette a szülinapot, mert az én saját készítésű tortám félre lett dobva, pedig olyan lelkesen készítettem.

2009. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
utolsó válaszolónak.nem hiszem hogy bármi közöd lenne hozzá hogy ez a szegény nagyi mit szeretne.lehet hogy nem mindenki ilyen érzékenx az anyósra mint te
2009. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
még annyit az én kisfiam is most lessz 1éves és valami habos tortát csináltatok neki amibe jol bele túrhat.
2009. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy érzékeny lennék az anyósomra, mint írtam, csak egy saját tapasztalatot vázoltam fel, mindezt azért, hogy nehogy ők is átéljenek hasonlót. Csak értelmetlen egy babának 3 torta! A másik meg az, hogy az én tortámat nem kell félre dobni, mert ez történt, hogy minek ez a szar! Amikor a másik milyen szép! Fölöslegesen kellett sütni, ő ezt mondta. És a férjem is megmondta még időben az anyósomnak, hogy ne vegyen tortát!! Ő mit csinált? Azért is, minden mást, csak azért is. Ha mi kérünk, vagy mondunk valamit, ő azért se!

(Bevallom, nem vagyok annyira odáig az anyósomért, mert szétdúlta a házasságunkat és most mossa kezeit, mert ő nem avatkozik bele semmibe, MÁR!! Bocsánat, ez már nem ide tartozik. De neki köszönhetően válunk. Sajnos.)

A kérdező nagyinak csak annyi tanács, ha elfogadja, hogy kérdezze meg a szülőket, hogy hány torta lesz, tudom merő jó indulat és szeretet, hogy gondol az unokára és egy fincsi tortát akar neki ajándékozni, de tényleg nehogy rosszul vegye ki magát.

Senkit sem akartam megbántani, elnézést, ha ezt tettem volna, nem volt tudatos.

2009. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!