Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire ragaszkodnak a babák...

Mennyire ragaszkodnak a babák a rend (szer) hez?

Figyelt kérdés
Ha például már kisbabaként megszokta, hogy este egyedül alszik el, akkor ez mindig így lesz? Vagy legalábbis kiskorában. avagy változhat ez még? Elhagyhatja ezt a szokását?
2009. máj. 16. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisbabák még elég konzervatívak. Jó ha rendszer van a kis életükben mert úgy nyugodtabbak és kiegyensúlyozottabban fejlődnek. Én próbálok nem eltérni a napi ritmustól és nincs is semmi gondunk gyönyörű és egészséges babám van.
2009. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A babák a rendszer hatására tudnak tájékozódni,és kiszámíthatóvá válik ez a nagyon bonyolult új élet nekik.Nagyon fontos, hogy mérföldkövek legyenek, amik szinte mindig állandóak, így könnyebb az élete.Amúgy meg ő sem kis robot,hogy mindig egyedül aludjon el..és stb.Érzései neki is vannak,és ha zaklatott, beteg,fél vmitől,igényelni fogja az édesanyja közelségét.Mindig az ő igényei a mérvadóak,nem a hülye könyvek,hogy muszáj egyedül aludni és blabla.Nekünk is jólesik odabújni a párunkhoz,nem igaz?Én ezt így gondolom,és szívesen összebújok a babámmal,hiszen az mindkettőnknek nagyon jó.Köztünk már egy nagyon jó kis kapcsolat alakult ki, ami talán megmarad később is.De persze minden személyiség, vérmérséklet kérdése.
2009. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen,fontos...de azért legyen rugalmas is.Az én kislányom pl. a fürdést szinte percre pontosan ki is követelte.:)
2009. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bendzso ***** válasza:
100%

nemcsak a babák, de még az ovisok is szeretik a rendszeresen ismétlődő napi rituálékat (megjegyzem, én is jobban szeretem, ha tudom mi vár rám aznap, mint egy felborult napirend). ez kell nekik a biztonságérzetükhöz.


abban viszont nem vagyok biztos, h mindig úgy lesz, h egyedül fog elaludni.

a nagyobbik fiam elaltatta magát mindig, sőt, ha mi ringattuk, egyáltalán nem sikerült elaludnia. aztán rátértünk az estimesékre, majd apa vagy anya az utolsó utáni mese után még bújj ide korszak kezdődött és a verseny, h mi vagy a gyerek ájul be előbb...

a kisebbik pedig mindig is igényelte, h ölben aludjon el, de legalább feküdjünk oda mellé. most két éves és azt figyeltem meg, h gyorsabban elalszik,ha kimegyek a szobából, mintha mellette maradok...


szóval ahány gyerek annyi szokás :(

az biztos, h mire nagy lakli kamaszok lesznek, már nem mi kellünk nekik az elalváshoz :(( :)

2009. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!