Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ez hihető? Nem vagyok...

Anyukák ez hihető? Nem vagyok egy kötekedős típus, de van egy ismerős aki kb.1 hónapja mondta, hogy az akkor 18 hónapos fia 3-4 szavas mondatokat mond.

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos lesz egy hét múlva, nagyon sok szót mond (van amit tisztán, van aminek első vagy utolsó 2 betűjét), de egyelőre elképzelhetetlen számomra, hogy pár hónapon belül 3-4 szavas mondatokban beszéljen. Azt sem tudom, hogy a szavak után először 2 szavas mondatok jönnek? Nálatok hogy volt?
2011. dec. 8. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Miért ne? A barátnőm fia 1 évesen is szépen beszélt, az én lányom is akkor kezdett. Sőt, akár egyik napról a másikra is megtörténhet egy nagy ugrás a beszédfejlődésben is.
2011. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így már talán elhiszem neki,mert 4 hét van a gyerekek között és mindig is szerette volna túllicitálni az én gyerekemet. Mivel nekem alső baba így nem tudtam, hogy tényleg ilyen idősen csiálják ezt vagy sem.
2011. dec. 8. 13:40
 13/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam most 20 honapos,nagyon sokaig csak a szavak elejet mondta ki,bar mindent megertett,es egyik naprol a masikra kezdett el beszelni,de tenyleg nagyon hirtelen,mostmar szinte mindent kimond,eleg tisztan,persze ez is valtozo,szotol fugg,pl:cintanyer,azt tisztan,erthetoen mondja,viszont napocska az "nanona" :)) 3-4 szavas mondatokban beszel,mondokazik,a hinta-palintat vegigenekli(hamisan:))) szoval szerintem hiheto,amit az ismeros mond,bar ez nagyon valtozo a gyerekeknel,de szerintem a te kislanyod is meg fog lepni teged hamarosan!!minden jot Nektek!
2011. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A lányom anno kb. másfél évesen mondta ki az első mondatát. Ez már tudatos volt, tudatosan tette egymás mellé az általa használt szavakat. Így szólt: "HAMMA KÉ BABA!" :D azt jelentette, hogy ő enni kér. Hammának hívta akkor az ennivalót, a ké-ből lemaradt az "r", és mivel babának hívtuk sokszor, ezt használta.:)
2011. dec. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Van egy kisfiú, aki pont egy napon született a lányommal. A kórházban ismerkedtünk meg az anyukájával.

15 hósak voltak, mikor egyik alkalommal találkoztunk. Az én lányom szókincse akkor kb 20-30 szó volt, de mondat egy sem. A kisfiú akkor már ilyeneket mondott, hát ha nem én hallom személyesen, el sem hiszem: " anya le akarok menni, menjünk sétálni " " anya, vegyük a cipőt " " anya, nem akarok többet játszani, éhes vagyok " stb

2011. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik lányom két éves koráig csak gagyogott. A kicsi 9 hónaposan klezdte mondani hogy cica, anya, apa, vava (kutya) tütü és hasonlók. 18 hónaposan már értehtően beszélt, bővített mondatokban, és mondókázott. Most volt 1 hete két éves. legalább 20 éneket tud ( a part alatt végig, ég a világ, boci boci, mokuska, hull a pelyhes, Mikulás Mikulás, Télapó itt van,kis karácsony, tavaszi szél, sárga csikó, stb.) számtalan mondókát, rajzfilmek zeneszövegeit, (pl fifi, eperke,)reklámnótákat.

Engem is meglep sokszor. Teljesen érthetően, összefüggően, és választékosan beszél. Nem egyformák, és teljesen hihető, amit a barátnőd mond.

2011. dec. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

14 hónaposomra ma a mama vigyázott. Mikor a csajszi bekakált, közölte a mamával: Mama, kaka! És ment a pelenkázóhoz.

Szóval hihető.

Kisfiam 20 hónaposan kezdett el egy-két szót egymás mellé rakni, majd egy-két hó után kezdett mondatokban beszélni.

2011. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nagyon korán beszélt, 1 évesen már tudta az anya, apa, baba, mama, cica szavakat, másfél évesen pedig több rövidebb szavas mondatokban beszélt, ezt több videon meg is örökítettük, mert az ismerettségi körünkben ő volt az egyetlen,aki ilyen hamar beszélt.

2 éves korára pedig szinte tökéletesen beszélt.

2011. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem ennyi idős korában folyékonyan,mondatokban beszélt.
2011. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

14-es válaszolónak: az én fiam is azt mondja, hogy 'hamma ké' Jót nevettem, hogy nincs egyedül. :))


Kérdésre válaszolva pedig, igen, van ilyen. ;)

2011. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!