Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ez hihető? Nem vagyok...

Anyukák ez hihető? Nem vagyok egy kötekedős típus, de van egy ismerős aki kb.1 hónapja mondta, hogy az akkor 18 hónapos fia 3-4 szavas mondatokat mond.

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos lesz egy hét múlva, nagyon sok szót mond (van amit tisztán, van aminek első vagy utolsó 2 betűjét), de egyelőre elképzelhetetlen számomra, hogy pár hónapon belül 3-4 szavas mondatokban beszéljen. Azt sem tudom, hogy a szavak után először 2 szavas mondatok jönnek? Nálatok hogy volt?
2011. dec. 8. 13:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát hiszed vagy nem, de az unokatesók közül kettő a négyből már ennyi idősen nemcsak 3-4 szavas mondatokat mondott, hanem kisebb mondókákat is. De az én 3 gyerekemből kettő (egy még csak pár hetes) sem beszél csak szavakat ennyi idősen.
2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Simán elképzelhető, a beszédfejlődés minden gyereknél más ütemű. A fiam kétévesen még csak négy (!) szót mondott, én meg másfél évesen már mondókákat is - anyám legalábbis esküszik rá.:) Aztán kb. két hónap alatt a fiam eljutott a bonyolultabb mondatokig - közösségbe került és meg kellett értetnie magát, ergo megjelent a motiváció.:)
2011. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mondókákat elhiszem, mert az én lányom is mondja pár mondókának az első 1-2 sorát, de én azt nem beszédnek mondanám, hanem sokat hallota és megjegyezte, de lehet én gondolom rosszul.
2011. dec. 8. 13:36
 4/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 1 évesen kezdett mondatokban beszélni, mindenki ájuldozott. Ő ilyen volt, nem tudatosan tanítottuk erre. Másfél évesen hat soros locsoló verset mondott húsvétkor, apával tovább tartott megtanítani, hogy tudjon segíteni neki, ha véletlenül elakad:)

Ja! És azóta is szájmenése van a fiatalembernek:)

2011. dec. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem nekem is mondatokban beszélt 18 hónaposan. Mondókákat mondott, dalokat is énekelt. A másik meg két évesen kb. 20 szót mondott.


Mindkettő megtanult beszélni. :o)

2011. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Simán hihető. Legnagyobb gyerekem másfél évesen már olyan kérdésekre válaszolt, hogy Hogy hívnak? Hogy hívják apát? Hogy hívják anyát? Hol laksz? Még a házszámot is tudta. Mondatokban beszélt. Kicsi lányom lassan 2,5 éves lesz, max 2. szót fűz össze, és még rengeteget halandzsázik.
2011. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A lányom 20 hónapos és 2-3 szavas mondatokban IS beszél, de valamikor csak szavakat használ. Sokat beszél és korán is kezdte, 18 hónaposan kezdett 2 szavas mondatokat mondani, mostmár szokott 3 szavast is. Amúgy szerintem nem hihetlen, de azért ritka, ha valaki 3-4 szavas mondatokban beszél 18 hósan.
2011. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én kislányom ma 21 hónapos, simán elmond mindent amit szeretne, az alapmondokákat is tudja kívülről, segítség nélkül. Nyár elején kezdett egy-egy szót mondani, és ősz eleje óta rohamosan fejlődik a beszéde. Felismeri és megnevezi a színeket, 4-5 szavas mondatokban beszél. A beszédfejlődés mindenkinél máshogy alakul, de hirtelen nagyon meg tud ugrani, ami nálunk a túlpörgéssel jár együtt.
2011. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Hihető bizony!!!

A barátnőm kislánya ennyi idősen is több szavas mondatokban beszélt,mondókákat dalokat mondott kis segítséggel!


Az kislányom,most lesz 13 hónapos és kb 14 szót mond, 3 van olyan aminek csak az elejét, pl labda lab, zebra ze, cipő,ciíp.

2011. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én ismerek is ilyet. A fiam viszont másfél évesen mindenre a pá, tá, bi és ezek variációját használja :)
2011. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!