Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babámnak begyulladt...

Keditt kérdése:

2 hónapos babámnak begyulladt az egyik szeme. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A bal szeme könnyezik és kicsit váladékozik is. Nem kap oda,nem hiszem,hogy fáj neki,nem nyűgös és nem is piros neki.Mit csináljak vele? Holnap elviszem dokihoz... Mitől lehet,belekerülhetett neki valami szutyi?
2011. dec. 7. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha voltál vele sétálni, akkor huzatot kaphatott. Az én fiamnak a jobb szeme ennyire érzékeny.

Egy tanács, dokihoz ne vidd, ha nem muszály, mert veszélyes ilyenkor. Rengeteg betegség van a levegőben! Főzz kamillát és vattával törölgesd óvatosan a szemecskéjét. 2 nap alatt elmúlik.

2011. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez még lehet normális kategória az ilyen pici babáknál, van hogy be-begyullad a szemük.

Ne lepődj meg, de nyugodtan csepegtess a szemébe anyatejet vagy esetleg ha azt nem tudsz vagy nem akarsz, akkor kamillateás vattával is áttörölheted neki.

Nekem ezt ajánlotta anno a doki, és bevált.

2011. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előfordulhat,hogy huzatot kapott neki mert voltam vele kint de attól váladékozhat is? Mert a váladék miatt gondoltam fertőzésre esetleg.
2011. dec. 7. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:
kamillás öblités,mosogatás-2 nap és rendbe jön!
2011. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak is volt kb.2 hós korától,és úgy 1 hónapig tartott!A könnycsatornája elvan kicsit záródva!Masszírozd a belső szemzugát naponta többször,és felforralt lehűtött vízzel törölgesd!Doki nekünk írt fel szemcseppet de nem nagyon segített,aztán egyszer csak elmúlt magától!
2011. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma már kamilláztam neki és fogom is még,olyan aranyosan tűri :) anyatejről hallottam,hogy fájós fülbe is csepegtetik de valahogy nem tudom elképzelni,hogy hatásos lenne,bár ki tudja...
2011. dec. 7. 21:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Ebben a könnycsatorna elzáródásban nekem volt részem és erre is gondoltam,mivel úgy tűnik nem folyik el neki a könny hanem pang a szemecskéjében,vagy kicsorog. Tapogattam neki a belső szemzugot,nem érzem ducinak mert anno nekem kis csomót lehetett ott érezni.
2011. dec. 7. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!