Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki szülést követően fél éven belül teherbe esett a második (vagy következő) babával?

Figyelt kérdés

Vagy ismertek ilyen testvérpárokat?

Mennyi esély van arra, hogy komplikáció nélkül ki lehet hordani a babát?

A nagyobb babát ez hogyan érinti? Mire kell odafigyelni?


2009. máj. 15. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A páromék a tesójával pont így születtek...hát nem díjazta az orvos állitólag, de nem lett baj...
2009. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen ismerős, terhes volt amikor szoptatott és egy idő után elapadt a teje. Bár lehet, hogy amúgy is megtörtént volna vele :S
2009. máj. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős pár hölgy tagja hanyagságból (nem tudom másként kifejezni, ismerve a család anyagi és szellemi helyzetét) az 1. baba után 3 hónappal, a második után 4 hónappal teherbe esett, és szerencsére egészséges gyermekeket hozott a világra. Jött volna a 4. is, szintén 3 hónappal a 3. után esett teherbe,de elvetették, mert azt a szegény 3 gyermeket is alig bírják nevelni. Ők szerintem nem igazán figyeltek oda semmire. csak megírtam a sztorit, h rossz körülmények közt is lehetséges. Sok sikert neked!
2009. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy picit később (7, 5 hónapos baba mellett)estem teherbe. Az elsőnél veszélyeztetett terhes voltam (két méhszáj műtétem volt a teherbeesést megelőző fél éven belül), s az utolsó 3 hónapot fekve kellett töltenem. Plusz a szülés alatt még jobban szétszakadt a méhszájam. Ezután a második babát minden gond nélkül kihordtam, pedig a kicsi miatt nem tudtam feküdni (na jó, volt közben egy vakbélműtétem 6 hónaposan), s bár picit korábban érkezett, de egészséges, nagy baba lett.
2009. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
öcsém és hugom között 1 év korkülönbség van. A hugom 8 hónapos koráig szopizott. Anyunak nem volt gondja a terhességgel, bár öcsém már a 4. baba volt :-) Bár anyu elmondása szerint csak az volt nehézkes, amikor a nagyobb járni tanult, nehéz volt nagy pocakkal lehajolni. De nagyon jól megvoltunk ilyen kicsi korkülönbség ellenére is!
2009. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A tej valószínűleg el fog apadni, de a szervezet tudja, hogy mire képes. Ha nem tudnád kihordani, nem is estél volna teherbe. (Jó esetben). Nálunk 1 éves a baba, és már szeretnénk másodikat, de nekem nem jön össze, pedig az első azonnal sikerült. Gondolom ki van merülve a szervezetem a szüléstől meg a szoptatástól.
2009. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom, hogy valaszoltatok.

Nyugtat az, hogy az altalatok leirt csaladokban meg tudtak a korai babak szuletni, nem volt kulonosebb problema a ket kozeli terhesseg miatt.

En meg nem vagyok szaz szazalekig biztos abban, hogy terhes vagyok, de hatalmas nagy esely van ra. Hat honapos lesz a fiam most, szules utan het hettel volt az elso menstruaciom es pontosan 28 naposak, baba elott is oramu pontossagu volt a szervezetem. Fogamzasgatlot nem szedek, mert volt regen problema a majammal es nem szabad, baba elott huvelygyurut hasznaltam, amit viszont szules utan a doki meg nem irt fel azzal a cimszoval, hogy meg varjunk vele par honapot, a huvelyem hagy regeneralodjon. Igy ovszerrel vedekeztunk, de epp peteeres kornyeken tortent egy kis baleset. Mar ket napja kesik a mensim, eddig egy negativ tesztem van, de teny, hogy ez egy eleg "erzeketlen" teszt volt, hertvegen tesztelek egy normalisabbal, ha addig sem jon meg. Viszont eleg sok olyan dolgot erzek az elmult napokban, amit csak a terhesseg elejen ereztem, meg nalam mar ennyi keses sem normalis.

Egyebkent jovore terveztuk a masodik babat, de igy sem vetetjuk el, ha ennyire szeretne jonni a baba, akkor felolunk johet. Csak furcsa, hogy a fiammal hat honapnyi tomeny probalkozas, peteeres figyeles, vitaminszedes utan maradtam terhes, most meg akar egyetlen alkalom is lehet, hogy eleg volt... :-)

A szellemi nevelesuktol nem felunk, szeretet is van eleg nalunk, nem elunk luxusban, de eleg kiegyensulyozott az anyagi helyzetunk, jutna mindenre meg egy picivel kapcsolatosan. Fizikailag biztosan nem lenne konnyu, mert kulfoldon elunk, tavol a csaladtol, segitsegunk nincs, de max a nagyik tobbet repkednenek az elso idoszakban, amig osszerazodunk. :-D

Egyedul attol felek, hogy nehogy gond legyen a terhesseggel a keves szunet miatt, raadasul amiota megszultem rengeteget fogytam akaratlanul, csont sovany vagyok es nemtom ez mennyire jo kezdes egy baba kihordasara...

A tejelapadastol sajnos nem kell felnem, mivel szules utan be sem indult, egy csepp tejem sem volt, nem szoptatok.

Kicsit meg amiatt aggodom egyebkent, hogy a fiam szellemi fejlodeseben nem okozna-e az torest, hogy hamar erkezik a teso es ha a szeretetem nem is, de az idom es a figyelmem osztodna.

Nah, nem tervezek inkabb ennyire elore, egy-ket nap es ugyis kiderul, hogy lesz-e baba, vagy sem.

2009. máj. 15. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem lesz baj a kevés idő miatt. Nagyon sokan teherbe esnek már pár hónnappal szűlés után. Ha a nagyobbik gyerekre is oda figyeltek és nem lesz elhanyagolva ami gondolom igy lesz akor nem lesz vele gond se a fejlődésben se pedig szeretethiány miatt sem. Majd ird meg mit mutat a teszt.
2009. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma reggel teszteltem clearblue-val es negativ lett, mensi meg mindig sehol.

Hogy oszinte legyek nem igazan orultunk az eredmenynek, a ferjem pedzegeti, hogy ha nem vagyok terhes most, akkor is kezdjunk el elesben probalkozni. En meg most azon gondokodom, hogy a nagy es gyors fogyas miatt nem-e allt le a peteeresem es ezert nem jon meg, mert az nagyon nem lenne jo...

Mondjuk ha nem jon meg a kovetkezo heten sem, akkor tesztelek megegyet es utana irany a doki, ha pozitiv, ha negativ.

2009. máj. 16. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!