Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan birjam ra a kisfiamat...

Hogyan birjam ra a kisfiamat hogy kinyissa a szajat es egyen?

Figyelt kérdés
amugy is eleg rossz evo de par napja egyszeruen nem hajalando kinyitni a szajat ha enni kell,szaladgalok a komp utan es ugy par kalal be tudok csempeszni a szajaba hogy ne vegye eszre,ma reggel viszont amit bele tudtam nyomni most ki hanyta az egeszet,nem tudom mit tegyek.egyszeruen nem akar semmit enni,amit azelott szeretet turorudi,jughurt meg az sem kell neki.Nagyon aggodom.Lehet fogzik?de nem lattok semmit,mert nem nyugos semmi baja,amugy nincs 1 foga sem 8,5 hos.mit tegyek hogy kinyissa a szajat es hallom hogy korog a hasa.
2009. máj. 15. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ilyen nálunk is szokott lenni.Először is miért szaladgálsz a komp után?Nem tudod etetőszékbe rakni?Mennyi idő telik el két evés között?Nekem ha nagyon nem ment beleraktam üvegbe, mert hát muszály főzit enni. de sokszor ki tudom cselezni, mert szórakoztatom és akkor nem arra figyel hogy szorízsa a száját.De voltak nálunk is tápszeres napok, mert nem evett.
2009. máj. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az én lányom is ilyen volt. szinte csak a tej kellett volna neki, de azt minimálisra kellett csökkenteni, mert tejérzékeny gyanús volt. mindig fájlalta a hasát. aztán rájöttem, azért fájt, mert éhes volt. kb 2 éves korától kezdtem neki adni a cebiont (vitamin) azóta rendszeresen, és jó étvággyal eszik.(nem rögtön hatott a vitamin, kb a 2. üveg után vettem észre változást.) de elképzelhető a fogzás, hiszen előtte 2 héttel már fáj az ínye. kérdezd meg a dokit, aztán ha ő is így látja étkezés előtt 1 órával adjál neki 2,5 ml nurofen szirupot (napi 3 alkalommal, inkább csak reggel , délben és este lefekvés előtt.) az is lehet, h nem ér rá enni, hiszen ebben a korban fedezik fel a világot. beszéld meg a dokitokkal, biztosan elküld vérvételre(mint ahogy minket is).
2009. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eloszor is nyugi!Ne eroltesd az evest mert rosszul fog elsulni a kesobbiekben. Nalunk a fogatol nem volt hajlando semmit enni csak tejcsit. Orultem ha napi szinzen megevett 1 banant. 3 napig tartott aztan a duplajat ette es tutti a foga volt mert kibujt neki 2 is. Gondolj bele ha neked nol a bolcsesseg fogad milyen erzes legalabb is nekem az egesz injem fajt es en sem ettem pedig 28 eves vagyok. Szegenyek nagyon megszenvednek.

Remelem a fogacskaja es nincs ennel nagyobb baj!

Sok egeszseges fogacskat!

2009. máj. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is a foga miatt lehet ez!

Nekünk "gumifejű kanalat" ajánlottak és bevált.Nem bántja annyira az ínyét ha kihúzod a kanalat mint a sima kemény műanyag. Próbáld ki hátha nektek is jó lesz.De ahogy írta előttem az anyuka ne erőltesd,mert az tényleg rosszul fog elsülni,mint nálunk amíg ezt a kanalat ki nem próbáltuk kínszenvedés volt az evés.De utána szépe lassan újra a régi jóétvágyú lett kislányom.

A figyelem elterelés is néha jó dolog ha már nyügi és álmos a baba.Ilyenkor adok neki 1 másik kanalat,játékot a kezébe és akkor eszik mint a kisangyal :) .

Remélem tudtam segíteni.

11hónapos kislány anyukája

2009. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: elfelejtettem ha jön a fogacska akkor válogatósak is és a lányom olyankor azt sem eszi meg amit előtte nagyon szeretett.

Kitartás és sok szerencsét a kanálhoz! :D

2009. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszonom mindenkinek a megnyugtato valaszokat!

A komp utan meg azert szaladgalok mert ha etetoszekbe van egyszer sem nyissa ki szajat,a komppal pedig eljarkal jatszunk kozben es igy 1-1 kanalal becsempeszek a szajaba.

Hat remelem tenyleg a foga es elmulik par nap mulva,mert ez mar 3-ik napja es tenyleg nagyon aggodom mert nagyon keves kajcsi eszik 1 nap.

2009. máj. 15. 13:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!