Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon a hozzataplalas, vagy a...

Vajon a hozzataplalas, vagy a fogak miatt ebred korabban a fiam?

Figyelt kérdés

Ket hete kezdtuk meg a hozzataplalast es kb egy hete vettem eszre, hogy jon a fiam armadik es negyedik foga, az egyik most vagja at az inyt, a masik szerintem par nap mulva fogja.

Kb 3 napja a megszokott hat ora helyett negykor ebred. Eszik, majd visszaalszik. Amikor az elso ket fog jott, akkor is korabban ebredt, csak akkor szerintem nyugos volt az ebrerdes, most meg inkabb mosolygosab, eberebb.

Nem tudom eldonteni, hogy melyik dolog okozhatja.

Egyebkentminden etetesnel jol lakik az adott mennyiseggel, feleslegesern nem szeretnem emelni az adagot. De lehet, hogy az megis keves neki es ez nem napkozben jon ki, hanem hajnalban ehezik meg hamarabb?

Hat honapos egyebkent a babam.


2009. máj. 15. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is a 3.-4. fog,felül,okozott gondot,az elsőnél nem volt gond.Volt hogy éjjel vagy 8x is nála voltam.Én akkor használtam dentinoxot,de nem sokat ért,viszont végszükségben adtam Panadolt,attól aludt egy kicsit.

Szerintem a foga lehet.Ha este rendesen eszik,akkor nem lesz gond,a napközbeni mennyiség meg napközben jelentkezik,bár igaz a hozzátáplálásnál először elég nekik a kevés mennyiség is,aztán hamar ráéreznek az ízére és többet is megbírnak majd enni.Legalábbis a legtöbb baba,mert van olyan manó is aki első perctől rendes főzi adagot bevág,mert ízlik neki,de ez a ritkább.

Este mit eszik,tápszer,vagy anyatej?

Elég a tejed,vagy a tápszert esetleg egy kicsit emeld meg ,és nézd meg elfogad-e többet.ILyenkor nehéz okosnak lenni,de szerintem a fog lesz.Kitartás!A fogak éjjel jobban tudnak fájni,felébresztheti a babát.

2009. máj. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Tápszeres és úgy tűnik, hogy elég neki. Ma este keverek be többet, megnézem, hogy megissza-e esetleg. Az a helyzet, hogy az esti evés felénél be szokott aludni, majd félálomban küldi le a többit, vagy meghagyja. Nem tudom, hogy a nagyobb mennyiséget ki fogja-e szívni, de majd kiderül.

2009. máj. 15. 07:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi volt este ,aludt a picur,evett eleget?


üdv.

2009. máj. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jol esik, hogy erdeklodsz, koszonom! :)

Tegnap este nem aludt be olyan hamar, igy lekuldte a kicsit megemelt adagot. Viszont a korai ebredese igy sem maradt el, fel otkor arra ebredtem, hogy mosolyogva vereget ott, ahol er. :D

2009. máj. 16. 11:50
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy visszanézel-e, de azért leírom, hogy mi történt ma reggel.

Én már rutinszerűen ébredtem ötkor, gondoltam, hogy hamarosan a fiam is ébren lesz. Egyébként egész éjszaka aludt nyugodtan, nem is teázott, nem is forgolódott.

De a baba ébredése egy ideig még váratott magára, konkrétan nyolcig aludt, akkor is szerintem csak a férjem ébresztőórájára ébredt, illetve arra, hogy nagyobb lett a forgalom a lakásban. Semmi baja, tehát nem beteg, nem emiatt volt a nagy alvás.

Tegnap este is több tápszert kevertem neki, mint amennyit az elmúlt két hónapban ivott, kicsivel a fürdést és az alvást is csúsztattam, mert fél hétkor, amíg én mosogattam ő bealudt és hagytam szunyókálni egy fél órát. Így kb fél kilencre lettünk készen a fürdéssel, evéssel és akkor aludt el. Ma reggelre pedig már mindkét fogának kint van fent is a hegye, átvágta az ínyét, tehát már az a fájdalom is megszűnhetett.

Most már csak azt nem tudom, hogy a több tej, a későbbi fekvés, vagy a fogak kibújása miatt aludt végre ismét jól. :-D

De mindegy, nem ez a fontos, az a lényeg, hogy normalizálódik a helyzet egy időre ismét, remélem.

2009. máj. 17. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök neki,ezekszerint a fog nagyon közrejátszott,további szép éjszakákat nektek:-)
2009. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!