Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babavizet, miután felnyitunk...

Babavizet, miután felnyitunk egy flakont, meddig lehet felhasználni?

Figyelt kérdés
És ha vizet forralok, és lehűtöm, hogy majd azt igya a Kismókusom (6hónapos), mit csináljak a tetején úszó vízkővel, ami a forralás hatására képződött?
2009. máj. 14. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Én a kicsi üveg baby vizet vettem a babának, mert az 1-2 napig volt elég. 3.napon már nem kapott belőle. Szoptattam, nem tudom, ha tápszeres a baba mennyi víz kell a tápihoz...
2009. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Én pont ezért nem forrralok.

Jana babvizet használok, most akciós is a Tescoban, és 24 óráig lehet felhasználni. Utána azt is forralni kell/ene, én nem forraltam, odaadtam úgy, semmi baja sincs.

9 hós kisfiú anyukája

2009. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Babavíz: 24 óra hűtőben, utána forralni kell

Vízkő: semmit

Az én lányom 90 %-ban forralt csapvizet kap, semmi baja. A vízkővel a vízben nincs mit tenni. Az edényen levőn meg az ecet segít.

2009. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
2. vagyok, nem kell hűtőbe a babavizet.
2009. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
A nagy vízkődarabokat le lehet szűrni. Egyébként én vízkőmentesítettem az edényt időnként ecettel, pusztán forralástól nekem soha nem vált ki vízkő a tetejére. Én sosem vettem drága babavizeket, de a testvérem betegsége steril körülményeket kíván per pillanat, emiatt tudom, hogy a palackos/dobozos steril babavíz felbontás után csak 24 óráig számít sterilnek, de viszont ezalatt nem kell hűtőbe tenni, csak tiszta kézzel kell hozzányúlni.
2009. máj. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

A Hipp babavíz 1,5 literes, 24 óra után forralni kell. Forraláskor nem lesz vízkő. Próbáld ki, ha gondolod. Csak hát drágább mint a Jana.

Vagy a Humana babavíz 48 óráig jó forralás nélkül, ebből van 0,5 és van 1.5 literes is. Ez is drágább mint a Jana, de olcsóbb mint a Hipp. Forraláskor a Humana is "vízköves".

2009. máj. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindannyiotoknak a gyors segítséget! Aranyosak vagytok, akkor így cselekszem. :)

2009. máj. 14. 23:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

21:05-ös vagyok.

Igazán nem akarok kötözködni, de elárulná vmelyikőtök, h miért kellett lepontozni?

Mellesleg idézném a Jana babavíz üvegén olvasható feliratot:

"A palackot felbontás után tartsa HŰTÖTT HELYEN ér 24 óra eltelte után forralja fel!"

Azaz tartsa hűtőben! Szerintem a bacik gyorsabban szaporodnak szobahőmérsékleten.

2. Ha átszűröd a vizet vízkő ellen, sterilnek kell lennie a szűrődnek, nem? Mert ha nem az, mi értelme a forralásnak? Belemosod a bacikat!

Szóval leírná vki, h mi is a nem hasznos a válaszomban?

Isten bizony nevetséges, ami ezen az oldalon folyik!

2009. máj. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ér=és

Bocs!

2009. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Off, igen ez így van, már tényleg nevetséges ez a hülye pontozás, szerintem páran csak azért járnak ide, h pontozgassanak,. ráadásul sztem dilettánsok, a témához lövésük sincs:(
2009. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!