Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha kislányom...

Mit csináljak, ha kislányom nem akarja meginni a tápszert?

Figyelt kérdés
8 hónapos lányomat most szoktatnám hozzá a tápszerhez, eddig anyatejes volt. De nem hajlandó egy kortyot sem meginni belőle. Már próbáltam a Beba Aktivot, Milumilt, de egyik sem vált be. Ordít, miközben meg akarom vele itatni :-(.
2009. máj. 14. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is a 4 fajtát ette meg. de próbáljál banánt turmixolni bele.
2009. máj. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ugyanígy voltunk,tettem bele neskvik kakaó port,azóta csak úgy issza meg
2009. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

együtt érzek veled!

nálunk is ez volt, ráadásul amit sikerült megennie, mert ugye éhes volt, utána ki is hányta!

mi akkor voltunk 3.5 hónaposok!

Kénytelen voltam bolti tehéntejet adni, azt egyből megette!

vízzel összeforraltam, és nem volt semmi gond belőle!!! fokozatosan tettem bele neki a tejbe a tápszert, és mostmár azt eszi

megette már azokat is amiket beraktároztam régebbről

2009. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hát nyolc hósan már nagyon nehéz az anyatej finom megszokott ize után a semmilyen, inkább kesernyés izű tápit megszokni, ez teljesen normális reakció, ne idegeskedj miatta! Tudsz bele tenni az alábbiakat: csinálhat fele Sinlac-fele tápi kombinációt, a Sinlac édes, hátha igy izlene neki, vagy tehetsz bele a kedvenc gyümiéből, mondjuk egy jó kis banán-tápi mix?, vagy ha semelyik nem izlik, lehet venni izesitett tápikat ( vaniliás, banános), ezek annyira nem rossz izűek, mint a sima tápi. Tud csőrösből inni? Lehet , hogy én az uj tápit abban próbálnám először, mert a cumisüvegben már tudja, hogy mi van, azért visít, mielőtt megkóstolná. Szóval légy kitartó, sajnos kisérletezni kell, valamelyik csak bejön:)
2009. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

Mert nem ismer más ízt,mint az anyatejét.Ez a következménye az újabb trendenek.hogy eddig csak szopjon a baba.Németországban már sok anyuka rájött,hogy a régiek nem is voltak olyan ostobák,amikor már négy hónaposan adtak zöldséget,gyümölcsöt a piciknek.

Kérdezd meg a védőnőt,vagy az orvost,mit tehetsz,

2009. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen gondban voltunk,akkor 9 hós volt,addig szopcsizott,egyiket sem itta meg sokat kipróbáltunk,míg ráakadtam erre: Nestlé ennivaló-innivaló tejpép,azóta ezt isszuk,szereti.Nem azt mondom,hogy elsőre mindet megitta,de 2-3 nap alatt megszokta.
2009. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
8 hónaposan már ne a tápszert erőltesd, inkább csinálj neki főzeléket, addj neki gyümölcspépet. Felesleges táppal nyomni, max. éjjszakára, de ha nagyon nem eszi meg, csinálj neki tejbegrízt, csak jó hígra, hogy átfollyon a cumisüvegen. Ja és minden kajcsit reggel próbálj ki először, hogy ha fájna tőle a hasa ne éjjel legyen vele bajod.
2009. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Ezek szerint nem csak mi járunk ebben a cipőben. Akkor próbálkozok tovább :-)! Azért várom még a további ötleteket is!
2009. máj. 14. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom is 8 hós, de mi is most szoktunk át a tápszerre!Este ő is a nestle ennivaló innivaló tejpépet issza lefekvés előtt, aminek 93 %-a tápszer.majd éjszaka, mert ő még akkor is kell enni kap tápszert!Próbáltuk a hipp 3-as tápszerét, ami vaniliás, és elfogadta, most pedig mildibé 3-as tápszert iszik banán izesítésűt, szintén elfogadta igaz, hogy csak 9 hós kortól van, de semmi baja tőle.Én most azon gondolkkodom, hogy este is tápszert fog kapni, híg tejpéppel keverve, mert ez az innivaló tejpép 250 ft naponta.

2009. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!