Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor adhatok az egy...

Most akkor adhatok az egy éves lányomnak tejtermékeket, vagy nem?

Figyelt kérdés
Eszünk joghurtot,túrót,sajtot.Tegnap kostóltattam meg vele a 2.8-as tehéntejet. Rosszul teszem?Várjak még vele?Jó a kis szervezetének?Amúgy nincs tőle baja, csak hallottam, hogy 2 év alatt nem ajánlott.
2009. máj. 14. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
nem ajánlják. persze a te döntésed. nem tesz jót, az tény.
2009. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adok(tegnap volt 1 éves)és 2-3 éves koráig nem is fogok(csak junior tejet),mert a magas ásványi anyag tartalom megterheli a veséjét,plusz allergizálhat is.De ez a te döntésed.Túrót,joghurtot és sajtot már az én babám is eszik.
2009. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

én a fiamnak a 2,8 as tejet adtam egy évestől, mivel az 1,5-től nem lakott jó.

semmi baja nem volt.

most 19 hónapos és a mai napig 2,8-sat veszek.

2009. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
15.15 vagyok. nekem nem itta meg sem a tápszert sem a junior tejitalt, így kénytelen voltam neki tejet adni
2009. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
1. vagyok. természetesen a többi tejterméket eheti már, csak a tehéntejjel kell vigyázni.
2009. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 14. 15:32
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(Aki másik kérdésben olvasta már a hasonló válaszomat, attól előre elnézést kérek az ismétlésért.)

Külföldön élek, Angliában, nem éppen egy fejletlen ország, mint tudjuk. Általában tudják, hogy mi a jó, mi a szükséges és mit lehet.

Itt az az elv, hogy egy éves kora előtt nem ihatja konkrétan nagyobb mennyiségben, viszont ételekhez, főzelékekhez már a 8-9. hónaptól lehet keverni kis mennyiségben. Egy éves korától fokozatosan be kell vezetni (nem lehet, hanem erősen ajánlott). Méghozzá magas zsírtartalmút javasolnak, minimum 3%-osat, de inkább 3,5%-osat.

Nem hiszem, hogy a magyar gyerekek gyomra másabb lenne.

És nem, nem káros. Ha nincs a családban allergia, akkor minimális az esély rá, hogy bármi baja lesz tőle.

Nem felesleges, mert a bolti tejnek is magas a tápértéke, a lehető legjobb kálciumforrás és a pasztörizálás alatt sem pusztulnak ki belőle az értékes anyagok.

2009. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
csakhogy ma mo-on nem kapsz 3%os tejet... 0,5-öst, na azt igen... tejital néven fut... szóval, ha lehetne rendes tejhez jutni, akkor ok... csak sajna nem lehet.
2009. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Akkor most már szerintem ne is adjunk nekik tejet, majd ha felnőnek eldöntik, hogy babatejet, vagy rendes tejet isznak.


Egy éves korig nem ajánlják a tejet, ha nincs tejallergiás a csládban, utána lehet, de módjával, szép lassan kell hozzászoktatni. Nem tettél semmi rosszat. De mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Én személy szerint szerint túlzásnak tarom ezt a 2-3 éves kort. Egy jó kampányfogás, és a tápszergyártók meggazdagszanak.

2009. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

mindenki úgy csinálja, ahogy akarja???

de azért vad bőszen lepontozgatsz....

2009. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!