Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vigyem vissza a dokihoz,...

Mikor vigyem vissza a dokihoz, ha náthás és nem javul?

Figyelt kérdés
Múlt hét végén 3 hónapos kisbabám megfázott, nem volt láza "csak" teli volt az orra. Kaptunk egy orrcseppet a dokitól, de semmi mást. Viszont a helyzet azóta sem javult, néha hihetetlen mennyiséget szívunk ki az orrából, de a közérzete jó, nincs láz, sírás, a váladék ugyanúgy fehér, csak az időnkénti szörcsögésből tudom, hogy beteg. 4 napja voltunk dokinál, visszavigyem v. még csepegtessem pár napig, egyátalán mennyi idő, amíg ebből ki kellene gyógyulnia? Egy első gyerekes anyuka.
2008. márc. 25. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen orrcseppet kaptatok? Nasivin-t nem javasolt pár napnál tovább adni, mert tönkreteszi a nyálkahártyát. Pár nap szünet után lehet újra adni.

Antibiotikumos orrcseppet is 3-4 napig szokták javasolni.

Sajnos gyakoriak mostanában az elhúzódó náthák, Sterimarral fújd be orrszívás előtt, az átmossa az orrát. Ezt lehet bármeddig alkalmazni.

2008. márc. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez gyógyszertári csepp, az van ráírva, hogy Nasogutt, szerintem antibiotikum. Amit Te javasoltál, azt vény nélkül lehet kapni?Köszi!
2008. márc. 25. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is Sterimart használjuk a 3 hetes kisfiamnál vény nélkül lehet kapni tengervizet tartalmaz kb. 1300 ft vol, én befújok és utánna leszivom a váladékot. Nem vettem dokihoz mert nekünk sincs a szörcsögésen kivül semmi, a védőnő ajánlotta.
2008. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is tengervizes orspray-t javasolok, többféle kapható. De a Nasivin-nek is van sóoldata, mi használtuk, az is jó. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy az ilyen kicsiknél akár 10-14 napig is eltarthat a nátha. Szerintem ha továbbra is jó a közérzete és nincs láza, várhatsz még egy kicsit, viszont fontos, hogy valahányszor szükségét látod, porszívózd az orrát (én a porszívós orrszívót tartom a leghatékonyabbnak, de ha hatalmas mennyiségeket szívtok ki, gondolom úgyis azt használtok), hogy ne pangjon a váladék. Remélem hamar meggyógyul a babád, addig is kitartás!
2008. márc. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valóban porszívozzuk..., akkor veszek tengervizes cseppet. Köszönöm mindenkinek, legalább megnyugodtam egy kicsit.:-)
2008. márc. 25. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi Nasivin sóoldatot használunk ,bevált csak ugy is szoktam neki befutjni hogy ne száradjon ki a nozija meg ne legyen fikuszos!

Aztán kicsit kiszívom orrszívó porszívóval de semmi nem jön hála istennek!! Üdv mindenkien és Nagyon boldog babázást kívánok no meg egészségben GAZDAG Új évet!!!

2008. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!