Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás babát mivel kezelitek?...

Náthás babát mivel kezelitek? (Az orvos nem fogad minket. )

Figyelt kérdés

2. hete beteg a babám. Náthás lett, ezen a héten pedig belázasodott. Egy ügyeletes orvos nézte meg, amikor náthás volt, azt mondta, 1 hét alatt rendbe jön, semmi komoly. Eltelt egy hét, és lázas lett, az orvosunk azt mondta, nem ér rá, sok a dolga aznap, meg másnap is. A védőnő azt mondta, adjunk Germicid C kúpot, meg Nurofent felváltva, és ha 3 napig így is lázas marad, akkor vigyük a rendelőbe.

Nem értem ezt az eljárást, nem elég, hogy beteg a baba, legyen az 3 napig, majd aztán ránéz az orvos?

Mivel vihetném le a lázát és mulaszthatnám el a náthát? Borzasztó látni, hogy szenved a kicsim! 10 hónapos.


2009. máj. 14. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát biztos mondanék neki kedves szavakat. Kissé etikátlan amit tesz. addig is lázcsillapító kúp, orrszívás. Én az aquamaris orrspray-t használtam a lányomnál, mondjuk neki csak vizes orrfolyása volt láz nélkül.
2009. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

mi Germicid kúpot adtunk 38 fok fölött (az alatt nem kell!!) és Panadol Baby-t. nálunk ezek nagyon bevállnak ha beteg a kisfiunk. próbáld ki, mert a Panadol baby Láz és fájdalomcsillapító.

Jobbulást.

ja és én is kiakadtam, mi az hogy nem ér rá?? Jó Isten. én biztos beolvasnék neki , de lehet még orvost is váltanék...... ilyet nem tehet.

Mi amúgy újabban azt csináljuk, hogy pl. legutóbb amikor kisfiunk szeme piros volt akkor nem a gyerekorvoshoz vittük, hanem az ügyeletre telefonáltam és elmondásom alapján írtak fel szemcseppet és 10 perc alatt készen voltunk. a dokinál meg fél napot kell várni. Ugyanide az ügyeletre vittük fel este kúpot iratni meg gyógyszert. általában nincs senki, hamar megvan és nem kell sokat várni. nekünk már ez jobban beválik.

2009. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
azt akartam írni, hogy ugyanide vittük fel este amikor beteg volt... csak a lényeg lemaradt
2009. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
én keresnék egy másik orvost, ha van rá lehetőséged! orvost választhatsz, csak védőnőt nem, ha jól tudom! elég érdekes, amit tesz. eleve gyerekorvoshoz bejelentkezni... nálunk ez úgy megy, hogy van rendelési ideje, és ha én akarok, akkor bevonulok a gyerekkel, és szépen megnézi. még ha egyórával csúszik a rendelése, akkor sem küld el senkit, mindenkit megvizsgál, ellát. valami ilyesmire esküdtek, és ezrét kapnak sok százezret havonta:-((
2009. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekünk akármi baja van főleg ha nátha, mindig adja a doki a calcimuskot, fenistil csappet és cebiont. ezeket ha adod neki nem ártassz az tuti. A calcium vitamin, napi fél ampulla mehet. A fenistilből adhatsz neki 3*5 cseppet a cebionból meg akár 10csappet naponta de mivel cvitamin kiürül a felesleg. REmélem segítettem.
2009. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket!
2009. máj. 14. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!