Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Náthás babát mivel kezelitek?...

Náthás babát mivel kezelitek? (Az orvos nem fogad minket. )

Figyelt kérdés

2. hete beteg a babám. Náthás lett, ezen a héten pedig belázasodott. Egy ügyeletes orvos nézte meg, amikor náthás volt, azt mondta, 1 hét alatt rendbe jön, semmi komoly. Eltelt egy hét, és lázas lett, az orvosunk azt mondta, nem ér rá, sok a dolga aznap, meg másnap is. A védőnő azt mondta, adjunk Germicid C kúpot, meg Nurofent felváltva, és ha 3 napig így is lázas marad, akkor vigyük a rendelőbe.

Nem értem ezt az eljárást, nem elég, hogy beteg a baba, legyen az 3 napig, majd aztán ránéz az orvos?

Mivel vihetném le a lázát és mulaszthatnám el a náthát? Borzasztó látni, hogy szenved a kicsim! 10 hónapos.


2009. máj. 14. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem ér rá az orvos? Ezen fenn akadtam kicsit. Sztem próbáld meg elvinni egy másikhoz.
2009. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

rendelésre nem tudod bevinni? ott nincsen olyan, hogy sok a dolga a dokinak, ott meg kell néznie. amúgy rendelésen kívül valóban nem köteles a te dokid kimenni, olyankor az ügyeletes orvosnak kell kimennie gond esetén.

a náthára próbálj meg tengerisós orrsprayt /én sterimart használtam/ és cebion cseppet. sűrűn szívd az orrát, és helyre kellene jönnie. Lázra Panadolt is adhatsz neki, szerintem elég jó hatású. illetve Viburcol vagy más fajta lázcsillapító kúpot. Viszont ha a láz tartósabb /3 napnál tovább tart/ mindenképpen vidd be a dokihoz, mert akkor nem csak szimpla megfázás, hanem vírusos dolog lehet.

2009. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A saját dokimat hívtam a rendelési idejében, és így nem volt hajlandó fogadni. :-(
2009. máj. 14. 13:05
 4/16 A kérdező kommentje:
Tehát nem kihívni akartam, hanem bevinni hozzá a rendelésre.
2009. máj. 14. 13:07
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
rendelési időben? Magándoki vagy mi? Be kell jelentkezni hozzá? Ha körzeti, és oda tartoztok, kötelező fogadnia.
2009. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nurofent adtam a lázára napi min. 2 szer. Ambroxol-Q szirupot - nyálkaoldó. Nekünk az orvos nasivin orcseppet is felírt, de az 1-6 éves korig valót. Kérdezd meg a patikában, hogy milyen orcseppet adnak 10 hónapos babának. Az ambroxol adható 0 éves kortól is 2,5 ml-t adtam neki elkeverve tápszerbe, vagy teába kétszer egy nap. 3 nap alatt rendbejött. Ha nem akar enni akkor mindenképp vidd el orvoshoz akár bejelentés nélkül is mert lehet torokgyulladása is. Én orvosi tanács alapján adtam neki nurofent és ambroxolt, nem saját kútfőből, azért merem ajánlani.

Egyébként milyen orvos az ilyen?! Vissza kéne adni a diplomáját.

Üdv Erus

2009. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Körzeti, és hozzá tartozunk.
2009. máj. 14. 13:09
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ma rendel a dokid akkor én elvinném hozzá bejelenkezés nélkül is, ha egyszer beteg a gyerek és rendelési idő van, akkor muszáj fogadnia, ha beadja az aszisztens a kartont. Menj el hozzá és én a véleményemet is elmondanám neki.

Erus

2009. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A védőnő azt mondta, az sem baj, ha nem fogadja el az ételt...
2009. máj. 14. 13:12
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mindenképpen elviszem orvoshoz.

2009. máj. 14. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!