Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad az újszülött csecsemőke...

Szabad az újszülött csecsemőket minden nap fürdetni?

Figyelt kérdés
Kislányom 2hetes és mostmár nemtudom hogy fürdessem e minden nap vagy ne.Mert vki szerint lehet vki szerint nem.
2008. márc. 25. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés.

otthon megszolnak meg hülyének néznek ha nem fürdeted rendszeresen.

de a nyugati országokban csak pár naponta fürdetnek és koszosoknak hívják öket, pedig lehet kevesebb a börbeteg , alergiás ember.


én amondó vagyok, ha teheted ne minden nap fürdesd, de minden nap törölgesd le egy vizes kendövel. csak akkor használj "vegyszereket" (krémek, fürdetök, olajok, stb...) ha kell. ha lehet akkor is csak is patikait ami nincs tele vegyszerrel.

2008. márc. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisbabának alég lenne heti egyszer, mert nem koszos. A rendszer miatt szokták mondani, hogy jó minden nap és lehet is. Én ki nem hagynám, a kislányom az első naptól kezdve imádta és várja is. Van mikor apával fürdik a nagykádban. Egy 7 hetes kislány anyukája
2008. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fürdettem minden este, csak nem hosszú ideig. A popsijának biztos jót tesz, hogy le van mosva, igazából egy kis lemosás után már vettem is ki. Ahogy nőtt, úgy nőtt az időtartam is.
2008. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
A mi babánk ma 8 hetes, és mi kétnaponta fürdetjük. Ez is elég megrázó szegénynek, a fél fürdést végigsírja. Mi gyógyszertári készítményeket használunk.
2008. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom már 7 hónapos. Mi az elejétől kezdve fürdetjük mindennap, persze nem órákig!

Az első pár héten ő is sírt, aztán rájött, hogy ezt élvezni is lehet. Azóta a kádban a legaktívabb, imádja. Pacsál, rugkapál, csapkod, magyaráz, vihog, nagyon élvezni. A rendszer miatt is nagyon jó, hisz tudja, hogy pancsi után evés, és bele is alussza magát.

A törlőrongyos dolog is jó, viszont szerintem is jobb, ha a popsia, nunija egy picit mégis csak vizes, neki is jól esik egy kis frissítő.

De ne halgass úgy senkire, úgyis te látod mi a jobb a babádnak. Ha esetleg kétnaponta fürdeted, mert úgy látod hogy tényleg nem tűri sürübben, ne adj mások szavára, ő a te babád, úgyis te jobban ismered, akárhány gyereke is van az illetőnek, mindenki a sajátját ismeri jobban.

Ha törlőkendőzöd, azért próbáld meg akkor is levezetni a dolgot estére: a törölgetés is ott zajlódjon, ahol a fürdetés szokott.

Nekünk pelenkázólapunk van, azt teszem a mosógépre, így a pelenkázás, vetkőztetés is ott zajlik.

Remélem tudtam segíteni!

Gratulálok a kiscsajhoz!

2008. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem amíg nem kúszik-mászik, addig nem kell naponta. Én a fiamat 2-3 naponta fürdetem, 5 hónapos. Szereti a pancsit, de a bőre miatt nem akarom túlzásba vinni, mert azért ez szárít. A rendszer így is megvan, illetve nem nyűgösebb a fürdős napokon mint a többin. Amikor nem fürdetem meg, akkor jól letörölgetem az utolsó pelenkázásnál.
2008. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előző válasszal mi a probléma? Ha lepontozod, írd már oda, hogy miért nagyokos!
2008. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én minden nap fürdetem a fiam,anyum is igy csinálta meg a tesoim is.szerintem kell neki is a higénia.Legjobb esetbe te is minden nap fürdesz,nem? mert felfrisulsz és alapba jó érzés a testednek,akkor egy kisbabának miért lenne másképp.ök is piszkosak lesznek igaz nem retkesek de izzadnak stb.szerintem kell nekik a mindennapi fürdés,nem a törölgetés...a fiam 13hónapos,mindennap fürdik és élvezi,igaz kicsinek nem annyira de rájött ez izgi,már este várja mikor jönn az idö el ami nálunk este 8óra és megy fürödni.de te tudod.mikor megszületett a korházba is minden nap megfürdették álltalába reggel.(szülészeten meloztam)
2008. ápr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!