Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először adnék répát a babámnak...

Először adnék répát a babámnak, hogy készítsem el?

Figyelt kérdés
Eszik almát sütőtököt banánt. 4 hónapos tápszeres. Hogy készítsem el neki a répát és majd a céklát? Mikor adjam neki a répát kipróbálni? Reggel tápit kap, tízórai gyümi, ebéd tápi, uzsi tejpép, este tápi. Mikor kostóltassam meg vele a répát? Ebéd elött vagy után? Vagy a gyümi helyett?
2009. máj. 14. 09:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, 4,5 hónapos. (gyorsan múlik az idő)
2009. máj. 14. 09:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz, az enyém anyatejes, de én kaja előtt kóstoltatok vele, amikor még nem nagyon éhes (ilyenkor nincs türelme), de még nincs tele a poci sem. A répát összedaraboltam és kevés vízben pároltam krumplival (krumpli nélkül is lehet). Hamar megvan. A céklát pedig 4 fele vágtam, külön-külön becsomagoltam alufóliába és sütőben sütöttem, amíg meg nem puhult (kb. 1-1,5 óra, fogpiszkálóval szurkáltam), állítólag így marad benne a legtöbb vitamin és a legfinomabb. A fele céklát krumplival és almával kapta, az ízlett a fiamnak. A másik fél céklát fagyóba raktam, mert a fél cékla is elég volt neki 3 napig így megcsinálva.
2009. máj. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2009. máj. 14. 09:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Pici sót kell belerakni? Vagy mivel ízesitsem? Vagy nem kell?
2009. máj. 14. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem raktam bele semmit. A cékla kimondottan fincsi volt, a répának meg inkább krumpliíze volt. Van aki rak bele ici-pici sót, de én inkább kihagytam. A babák jobban érzik az ízeket, ami nekünk íztelen, az nekik jó (állítólag). Én emiatt nem raktam, de mindenki másképp csinálja. :) De ha csak szükséges vízzel párolod a zöldséget, akkor egész jól érződik az íze is.
2009. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!