Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól alussza át a baba az...

Mikortól alussza át a baba az éjszakát? Egyáltalán milyen intervallumot jelent ez?

Figyelt kérdés
egy 3 hónapos kisfiú mamája
2008. márc. 24. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első három hónapban a pici csecsemők ritkán alszanak négy óránál tovább anélkül, hogy szükségük lenne táplálékra. A kicsi babáknak kicsi a pocakja. Viszont általában összesen 14-18 órát alszanak naponta. Három és hat hónapos kor között a legtöbb kisbaba megnyugszik. Napközben hosszabb időszakokat töltenek éberen, és éjjel akár öt órát is alhatnak egyfolytában. Háromtól hat hónapos korig 1-2 éjjeli ébredésre számíthatsz.


Ez egy általános leírás. Eszerint a te kisfiad is hamarosan átalussza az éjszakát.

2008. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 6-8 hónaposan aludta át előszőr az éjszakát, a fiam 2 hónaposan. Tehát gyereke válogatja. Jó babaázást.
2008. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon változó. Az én fiam 1 hóanpos kora óta átalussza az éjszakát, este 10-től reggel 6-7ig. De mindenki azt mondja, hogy örüljek, mert nagy szerencsém van vele, ezt nem szokták. Van egy barátnőm, akinek a lánya 3 éves és a mai napig felkel éjszaka, odamegy az anyjához és kér egy pohár vizet. Nem tudom, hogy azért-e mert szomjas, vagy mert hozzászokott, végülis nekik ez nem kellemetlenség, ezért nem csinálnak belőle ügyet. Azért fél évesen már le lehet szoktatni a babákat az éjszakai ébredésről, de hát erről megoszlanak a vélemények.
2008. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

A nyugtalan csecsemők, akik felületesen, többszöri megszakítással alszanak nagy valószínűséggel lesznek felnőttként is nyugtalanok, akik felületesen, többszöri megszakítással alszanak. Gondoljuk csak végig a felnőttkori rossz alvás okait: éhség, magány, félelem, egy rossz nap, fájdalom, a szeretett személy hiánya, stb. Ugyanezek a tényezők a kisbabáknál is jelen lehetnek.


Az "éjszakai baglyok" reggel sokáig alszanak, késő éjszakáig ébren maradnak, míg a korán kelők éppen fordítva tesznek. Éppannyira nehéz az éjszakai baglyokat rávenni arra, hogy reggel korán keljenek, mint a hajnali kukorékolókat arra, hogy sokáig aludjanak, és sokáig maradjanak fenn. Erős a gyanúm, hogy születésünktől kezdve így vagyunk beállítva. Mindhárom gyermekemnek különböző alvási szokásai voltak már a megszületésük előtt is, és ezek lényegében két évtizeddel később is változatlanok maradtak, tehát jóval azután is, hogy elválasztották magukat.


A csecsemők különböző fejlődési szakaszai nagyon jelentős szerepet játszanak alvási igényeik alakításában. Az „egyensúly hiányának” évei, illetve lépcsői mindenképpen hatással vannak az alvásra. A kisbabák nagyon gyors ütemben igyekeznek gyarapodni – ha nekünk 5 hónap alatt meg kéne dupláznunk a súlyunkat, akkor mi is éjjel-nappal ennénk.


Még egy dolog. Ki állítja azt, hogy a 8 órányi magányos, megszakítás nélküli alvás (1) normális, (2) egészséges vagy egyáltalán (3) lehetséges? 52 éves vagyok, nem akarom megduplázni a súlyomat, mégis felébredek 3-4 óránként. Egy másik emberi lénnyel, egy horkoló kutyával és alkalmanként egy macskával alszom együtt. Szóval? Ez vajon azt jelenti, hogy alvásból megbuktam?

2008. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

A nyugtalan csecsemők, akik felületesen, többszöri megszakítással alszanak nagy valószínűséggel lesznek felnőttként is nyugtalanok, akik felületesen, többszöri megszakítással alszanak. Gondoljuk csak végig a felnőttkori rossz alvás okait: éhség, magány, félelem, egy rossz nap, fájdalom, a szeretett személy hiánya, stb. Ugyanezek a tényezők a kisbabáknál is jelen lehetnek.


Az "éjszakai baglyok" reggel sokáig alszanak, késő éjszakáig ébren maradnak, míg a korán kelők éppen fordítva tesznek. Éppannyira nehéz az éjszakai baglyokat rávenni arra, hogy reggel korán keljenek, mint a hajnali kukorékolókat arra, hogy sokáig aludjanak, és sokáig maradjanak fenn. Erős a gyanúm, hogy születésünktől kezdve így vagyunk beállítva. Mindhárom gyermekemnek különböző alvási szokásai voltak már a megszületésük előtt is, és ezek lényegében két évtizeddel később is változatlanok maradtak, tehát jóval azután is, hogy elválasztották magukat.


A csecsemők különböző fejlődési szakaszai nagyon jelentős szerepet játszanak alvási igényeik alakításában. Az „egyensúly hiányának” évei, illetve lépcsői mindenképpen hatással vannak az alvásra. A kisbabák nagyon gyors ütemben igyekeznek gyarapodni – ha nekünk 5 hónap alatt meg kéne dupláznunk a súlyunkat, akkor mi is éjjel-nappal ennénk.


Még egy dolog. Ki állítja azt, hogy a 8 órányi magányos, megszakítás nélküli alvás (1) normális, (2) egészséges vagy egyáltalán (3) lehetséges? 52 éves vagyok, nem akarom megduplázni a súlyomat, mégis felébredek 3-4 óránként. Egy másik emberi lénnyel, egy horkoló kutyával és alkalmanként egy macskával alszom együtt. Szóval? Ez vajon azt jelenti, hogy alvásból megbuktam?


Linda J. Smith, BSE, FACCE, IBCLC

2008. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%
szia!!az én kislányom 1 hónapos kora óta végig alusza az éjszakákat!!este megetetem 10 órakor és másnap reggel 9 óra felé kell fel!!én külön tettem 1 hónapos korában a kis szobájáb és megtanult egyedül aludni!azóta nyugodt kiegyensújozott baba!!
2008. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom 3 hetes korától 5 hónapos koráig átaludta az éjszakát. Aztán utána kezdődtek az éjszakai ébredések. Persze utóbbiaknál hamar visszaaludt, az éjszakai szopizást, amire így öt hónap után visszaálltunk kb. 12 hónaposan hagytuk el, de utána is felébredt. Most 17 hónapos, kb. egy hónapja alussza át az éjszakát, és alighogy sikerült erre rászoktatunk, pár nappal későbbtől már egyedül is alszik el. Van akinek ez jóval korábban sikerül, én nem bánom, hogy így alakult, viszont nagyon élvezzük az új helyzetet. Neked is sok sikert kívánok!
2008. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3 gyermekem van, mindegyik 5-6 hetes korában aludt át először egyhuzamban 5 órát, aztán rohamosan nőtt ez az idő 6-7-8-9 órára. Ehhez annyit tettem, hogy kezdettől fogva megkülönböztettem a nappalt és éjszakát: világos-sötét, zajok-csönd, alváshoz is napközben mózesben a nappaliba aludtak, éjjel a kiságyban... éjszakai szopihoz ha nem volt muszáj, nem pelusoztunk, pici fényt gyújtottam csak... Persze ezek önmagukban nem jelentenek sikert, más is csinálja és mégsem hoz sikert. És hozzá kell tennem, a 2. és 3. gyermekem kb 6 hónaposan "elromlott", a fogzás miatt elkezdődtek a éjszakai ébredések, legtöbbször nem kellett szopi, se víz, csak ringatás, együttlét, hetekig, mire kitört a fogacska. Most a legkisebb 11 hónapos, épp múlt éjjel voltam fenn vele 2 óra hosszat, már 2 hete kínlódunk. A nagyok alszanak, mint a bunda, ő viszont 2 óra felé mindig felriad. Viszont tudja már, hogy éjjel van, mert látszik rajta, hogy aludni szeretne, és nem kér se enni, se inni.
2008. márc. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!